Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Jakuu #16 üzenetére

    A céget a profit érdekli (akár hosszú-, akár rövidtávon, persze ez kiegészül néhány aprósággal, de a fő szempont ez), és ahogy látjuk, egyik nagyobb céget sem kell félteni ilyen szempontból - az almát meg főként nem. Szokták mondani, hogy az ember a pénztárcájával szavaz, szerintem ez itt is így van. Ha van egy adott embertömeg, akinek valóban fontos a privacy, akkor egy idő után az az általad leírt viselkedést ha más nem is, akkor a piac fogja büntetni. Viszont ott a másik oldal: felhasználóként mit tegyek, ha kell egy gép a munkámhoz? Ahogy írtam, a linux az open source-sága miatt, és a közösségi támogatás miatt nálam kiesik (ha az opensouce nem kizáró ok, én akkor sem szeretnék munka közben arra várni, hogy valaki majd egyszer megjavít egy drivert), windows meg sokak szerint (és én is osztom ezt a véleményt) nem való munkára (akár olyan banális okok miatt, ahogy a frissítéseket menedzseli, de a szoftverek sem a legjobbak úgy nagy általánosságban). Marad az alma, ami munka szempontjából kiváló választás eddigi tapasztalataim szerint. Mondom ezt sokévnyi windowsos élet után. Az még egy másik nagyon fontos szempont, hogy a jelenlegi munkámat csak almás gépen tudom végezni.. :D

Új hozzászólás Aktív témák