Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Anonymus

    addikt

    megkeresett valaki privátban, hogy írjak véleményt a készülékről, ide copyzom a válaszomat, talán másoknak is hasznos lesz:

    "Szia!

    Igen, megvan egy ideje a készülék, és az alábbiak a tapasztalataim:
    Pozitívumok:
    - a kijelző eléggé ott van, bár néha van egy enyhe auto fényerő szabályozás akkor is ha ezt a funkciót kikapcsolod - nem zavaró mértékű, csak fura.
    - nagyon jól fogja a wifit (mondjuk ez lehetne alapkövetelmény is, de az előző hasonló tabletem - az Asus Transformer Prime - folyamatosan küszködött ezzel)
    - szintén alapkövelemény lehetne, de: a kezdeti újraindulás problémát - amit a fórumban írtak sokan - az első frissítés kiküszöbölte.
    - az alap androidba alig nyúlt bele az asus, de ahol igen, ott jól tette ezt, pl. a bármikor előhúzható widgetek jól szolgálatot tesznek, ha gyorsan kell számolni valamit, vagy valutát váltani, és nem akarsz külön programmot elindítani, mert pl. webböngészésben, vagy játékban vagy.
    - nem nagy pozitívum, de: az nvidia sok játék gyártót megken, hogy legyenek a játékokban tegra4 only effektek, ezért ezen a téren eléggé domborít az eszköz (lásd DeadTrigger2)
    - a magyar hardveres billentyűzet határozottan kényelmes, jobb rajta gépelni mint a prime-on

    Negatívumok:
    - a tegra processzorok továbbra sem jók, belagolhat a készülék, pl. ha kijelzőt akarod feloldani...
    ez szerintem eléggé gáz
    - a kijelző érzékenysége néha nem a legjobb, általában kijelző lezárás és újra feloldás megoldja, de játék közben zavaró lehet
    - az akkumlátor üzemidő számomra visszalépésnek tűnik az előd Asus Transfomer Primehoz képest, hamarabb merül jóval, de ez talán a kijelző és processzor együttes eredménye
    - a két modul összekapcsolásánál előfordul néha, hogy bár úgy néz ki csatlakozott a billenytűzet (mert pl. világít a tableten a töltés led) de mégse érzékeli a billenytűzetet, és a virtuálisat mutatja
    ilyenkor újra ki kell venni be kell tenni a tabletet a foglalatba

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, egyébként semmi speckot nem csinálok a géppel. Filmet nézek, netezek, játszok, emailezek. Szóval teljesen átlag user vagyok.

    Ha összegezni kellene: aránylag elégedett vagyok, de szerintem az apple tabletben továbbra is verhetetlen.
    Csak a billenytűzet, meg néhány androidos dolog miatt vettem ezt, és nem pl. egy iPad Air-t."

Új hozzászólás Aktív témák