Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Mr Bond 007 #40 üzenetére

    Hasonlóról beszélt nekem egy amiben apple-nál ideiglenes dolgozó programozó ismerősöm. Tudatos döntés az SD kártya kihagyása egyrészt anyagi megfontolásból másrészt az iOS-ben kb minden a felhasználói élményre van kihegyezve és egy meghibásodó/lassú SD kártya igen komoly gondokat tud okozni. A felhasználó meg nem jut el oda agyilag, hogy ez a kártya hibája, azonnal jön majd a "szaralma".

    Ugye mondjuk 3-4 évvel ezelőtt amikor még a középfelső kategóriás telefonok is csak 512 belső tárhellyel jöttek ki nagy divatvolt a link2sd vagy app2sd telepítése. Annak ellenére, hogy kb minden guide úgy indult, hogy minimum class10-es kártyával próbálkozz kb nem ismerek olyat itthon aki így tett volna. Class4 valami noname ebayes, jó lesz az. Aztán jöttek az eltünő appok, lassú betöltés stb.

    Mondjuk a tömegspórolós dolog szerintem hülyeség. És nem felel meg az embereknek a felhős tárolás. Azt mutatják a felmérések, hogy inkább kiegészítő lehetőségnek, illetve extra kényelmi szolgáltatásnak tartják mint valós alternatívának. Nyugaton is korlátosak a csomagok és a nagyvárosok kivételével szar a lefedettség (pl németország, ausztria, egyesült királyság ahonnan van tapasztalatom) tehát igen gyakran kerülsz olyan helyzetbe hogy nem éred el a felhőt. Akinek meg a SD olvasó súlya gondot jelent egy telefonban az nem fog külső tárolót venni (főleg, hogy a legtöbb telefonon nem működik az OGT amúgy se), azt se tudja mi az.

    Az ODD notikból szerintem más tészta, egyszerűen nincs rá szükség, hétköznapi használatban kiváltotta az USB és az átlagos notik 500-1000 gb-s vinyója bőven elég a legtöbb embernek. Valamint egyre több médium amit lemezen szereztünk be eddig, már el sem érhető fizikai formában, vagy nem jár előnnyel így beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #40 üzenetére

    Fölényeskedhetsz nekem, teljesen hidegen hagy ez a stílus.
    A te gondolatmenetedből kiindulva, ha elmegy a user a kínai piacra és vesz egy Adidas hamisítvány futócipőt, majd elkezd benne edzeni és lesérül, akkor utána az Adidast kezdi el anyázni, és fel se merül benne, hogy a 30 ezer helyett 5 ezerért megvett bóvli, az nem lesz ugyanolyan, mint az, amit az Adidas boltban megvesz. Sőt, vesz egy iPhone klónt egy webshopról, ami aztán persze, hogy inkább kínt fog okozni, mint örömöt, akkor megint csak az Apple lesz a "sz@rszemétsz@r".

    Nehogy már egy SD slot ne térjen el egy iPad méretű házban, ezt azért te sem hiszed el remélem. Az emberek 80-90%-ának meg akkor felel meg a felhős tárolás, ha 100%-osan ki tudja váltani a lokálisat. Képes erre? Nem. Én is használom, biztonsági másolatokat tartok rajta a rendszerről, dokumentumokról, fotókról, erre teljesen jó.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Mr Bond 007 #71 üzenetére

    De hőbörögni könnyebb, vagy direkt ez a cél. Ez jellemző az Apple topicokra SD kártya, BT fájlküldés, iTunes ect! ;]

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Lirion

    addikt

    válasz Mr Bond 007 #71 üzenetére

    Nem akartam írni a topikba, de ilyen marhaságok mellett nem tudok szó nélkül elmenni...

    Láttál már tabletet, telefont belülről? Az utolsó mm is ki van osztva.
    Láttál már iPhone 6 vagy 6+-t? Csak félve kérdezem, mert nem tudom, hogy megbirkózol-e a válasszal, de ha az iphone 6-ba képesek egy ipad air2 szintű hardvert bepakolni, akkor szerinted egy ipad air 2 méretű készülékházba tényleg nem fér el egy 1*1*0.5 cm-es sd olvasó egység? Nem fér a fejembe, hogy egy ekkora emeletes orbitális baromságot hogy gondolhat valaki komolyan... :W :W :W

    Ha olyan nagy érvágás lenne mint te meg páran itt be zengitek, a kutya se venne iphone-t se nexust.
    2013-ben q3-ig 40 millió iOS táblát adtak el, folyamatosan csökkenő eladási számokkal (16-13-12 milió)l, ezt nem kimondottan nevezném földöntúli sikernek. Ez a Föld 7 milliárdos népességéhez képest pedig mindössze 0.5%-os vásárlói bázist jelent, ami nem áll messze a "kutya se venné meg" kifejezéstől. Ha csak amcsiban értékesítenék ekkora vásárlóerővel, az alig 2 millió eladott táblagépet jelentene, ami zenék esetében még az aranylemezt sem érné el... (Magyarországon meg 50 ezret...:D).

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #71 üzenetére

    Miért kell foggal-körömmel védeni azt a tetves tabletet, mintha a Isten kezéből jött volna egyenesen? Miért nem lehet elismerni, hogy 16 giga, az k*rvára kevés, és inkább tegyenek bele egy kib@szott foglalatot, ha ekkora tárhely van az alapmodellben? Nem hőbörögtem, azt te csinálod, meg a bandátok. Mondok egy véleményt és úgy támadtok, mintha az életetek múlna rajta, nevetségesek vagytok.

    (#72) Cyberpunk
    Eddig nem volt bajom veled, neked se velem, de mivel másodszorra szólsz be a közvetett gúnyolódásoddal, megkérdezem: hozzád ki a fene szólt?

Új hozzászólás Aktív témák