Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Mr Bond 007 #40 üzenetére

    Hasonlóról beszélt nekem egy amiben apple-nál ideiglenes dolgozó programozó ismerősöm. Tudatos döntés az SD kártya kihagyása egyrészt anyagi megfontolásból másrészt az iOS-ben kb minden a felhasználói élményre van kihegyezve és egy meghibásodó/lassú SD kártya igen komoly gondokat tud okozni. A felhasználó meg nem jut el oda agyilag, hogy ez a kártya hibája, azonnal jön majd a "szaralma".

    Ugye mondjuk 3-4 évvel ezelőtt amikor még a középfelső kategóriás telefonok is csak 512 belső tárhellyel jöttek ki nagy divatvolt a link2sd vagy app2sd telepítése. Annak ellenére, hogy kb minden guide úgy indult, hogy minimum class10-es kártyával próbálkozz kb nem ismerek olyat itthon aki így tett volna. Class4 valami noname ebayes, jó lesz az. Aztán jöttek az eltünő appok, lassú betöltés stb.

    Mondjuk a tömegspórolós dolog szerintem hülyeség. És nem felel meg az embereknek a felhős tárolás. Azt mutatják a felmérések, hogy inkább kiegészítő lehetőségnek, illetve extra kényelmi szolgáltatásnak tartják mint valós alternatívának. Nyugaton is korlátosak a csomagok és a nagyvárosok kivételével szar a lefedettség (pl németország, ausztria, egyesült királyság ahonnan van tapasztalatom) tehát igen gyakran kerülsz olyan helyzetbe hogy nem éred el a felhőt. Akinek meg a SD olvasó súlya gondot jelent egy telefonban az nem fog külső tárolót venni (főleg, hogy a legtöbb telefonon nem működik az OGT amúgy se), azt se tudja mi az.

    Az ODD notikból szerintem más tészta, egyszerűen nincs rá szükség, hétköznapi használatban kiváltotta az USB és az átlagos notik 500-1000 gb-s vinyója bőven elég a legtöbb embernek. Valamint egyre több médium amit lemezen szereztünk be eddig, már el sem érhető fizikai formában, vagy nem jár előnnyel így beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák