Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Megkeresni Annuskát? Én is gondoltam rá. Jó, tegyük fel, leutazom, és beülök a presszóba. Attól, hogy látom őt, állapotát nem vagyok képes felmérni. Ha sikerül is szóba elegyednem vele, egyszerűen nem hozhatom szóba a történteket. Azonnal János küldöncének vélhet, arról nem is beszélve, hogy feltépem lelki sebeit. Ha pedig láthatóan sérült, mondjuk csöndes őrültté vált, akkor mit tehetek?
    Az utazás kimaradt.

    Ami pedig philoxenia barátunk véleményét illeti, érdekes.
    Annuska valóban boldog volt, mondjuk másfél évig. Viszont lelkébe örökre beleégett az eltávozó vonat. Ő lenne a szerencsés?
    Tzombi barátunk jól mondja, Jánosnak meg kellett volna valamin sértődnie, ordítani, csapkodni, Uram bocsá' lekeverni két maflást Annuskának. Kegyetlen dolog, de sokkal humánusabb annál, amit tett. Összevesztünk, menj a fenébe, látni se akarlak, kész. János viszont tipikus példánya annak a selejtes fajtának, amely használ-kihasznál mindent és mindenkit, és ha már nincs szüksége rá, a sarokba hajítja.

    Nézzük a vonzatokat is.
    Picike falu, általában összetartó, zárt közösség. Szerintem az eset után egyetlen katonának sem volt becsülete. Mint a tóba dobott kőtől induló hullám, úgy terjedhetett a hír, a közeli falvakban sem szerethették meg az egyenruhát.
    Mekkora kárt is okozott János?
    Annuskát kihasználta, tönkre tette. A mundér becsületét sárba tiporta.

    Nagyon szépek a gondolataid, philoxenia. De gondolod, hogy János szerencsétlen?
    Ő az a típus, aki vígan él, nem törődik senkinek az érzéseivel, lényeg saját komfort érzete. Talán, de csak talán, majd halála óráján töpreng el egy kicsit életében elkövetett disznóságain. Szerintem akkor se fog semmit bánni.
    Isten bocsássa meg neki bűneit.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Algieba #10 üzenetére

    No igen. Csak éppen a férfiak egy része nem teljesen normális. A külcsín a fontos, a belbecs nem számít. Annuskának nem akadt párja, holott szorgalmas, kedves lány volt. Inkább a dekoratív lányok a kelendők.

    Hogy azóta mit kapott a sorstól Annuska, sajnos (vagy hál' Istennek) nem tudom. Talán gyakorolt az Isten olyan kegyet, hogy szelíd szeretetben élhet. Talán unokái is vannak, talán, talán, talán...

    Miután ahogy sokan mások, úgy én is megkaptam a kegyelem döfést nagy szerelmemtől, miszerint "maradjunk barátok", már nem a szememmel, hanem a szívemmel kerestem társat. Rátaláltam, és ő rám talált. Nem volt szexbomba, semmi extra. Viszont kedves, törleszkedő, gondoskodó típus. Júliusban volt 32 éve, hogy kimondtuk az igent. Lángoló szerelem nem volt, ám szeretet igen. Nekem "Annuska" kellett.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz philoxenia #13 üzenetére

    "Az egyik kocsinál végre megtalálta a srácot. Mosolyogva állt elé, és ölelésre tárta karjait. Viszonzásként gúnyos nevetést kapott, és pár mondatot, aminek a lényege az volt, hogy kár ennyire hiszékenynek lenni, mert suttyó öreglányból sosem lesz fővárosi feleség."

    Ha ez jóindulat, akkor az én erkölcsi normáim hamisak. Egyébként tényleg így volt legegyszerűbb Jánosnak megoldania a helyzetet. Vita nincs, csaj porba sújtva, mehetek haza.

    Felőlem akár jóindulatú is lehet János. Számomra üvegből van.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz philoxenia #18 üzenetére

    "Hitte, mert ígéretet kapott rá, hogy felviszik Pestre, és feleség lesz, anya, háztartást vezethet, szerethet, élhet."

    János házasságot ígért.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Bici: Köszönöm az elismerést.
    Nos, nagyon jó a szemed, és a stílus érzéked. Árnyalatnyi kontrasztnak szántam a kiemelt rész nyelvezetét. Ugyanis erre a mondatra épül az egész történet.

    Vamp: Nos igen, életről, sorsról írtam. Ennek értelmében igyekeztem, hogy "élet szaga", hangulata legyen a történetnek.
    Elnézést, hogy megríkattalak, de tartok tőle, hogy meg foglak még ríkatni. Cirka 50 év emlékezni valóm van.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bici #28 üzenetére

    Üdv!

    Írásom olvasóinak létszáma jelen pillanatban 1534. Ekkora sikerre álmomban sem számítottam. Feltételezem, hogy hatékony szereped van az érdeklődés felkeltésében. Oldaladon kiemelt linket kaptam.

    Köszönöm.

    :R

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Bici: Megkérhetlek, hogy ne urazz? Távolság tartásra utal, és én jobb szeretem, ha barátságos a hangnem.

    philoxenia: Racecam hatáskörébe tartozik az arra érdemes írásokat kiemelni. Értesített, hogy megtette, meg is köszöntem az elismerést. Ennek tudható be, hogy a főoldalon az a szomorú nő invitál írásom elolvasására. Ha gyarlóság is, nagyon büszke vagyok.
    Ha viszont kérdésed technikai jellegű, úgymint a PH bekeretezése, azt nem tudom megválaszolni.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Parcinak, és lorcsinak.

    Egyet hajlamos az ember elfelejteni. Egy picinyke faluban nincs választék férfiakból. Az sem mellékes tényező, hogy Annuska vénlánynak számított a közel harminc évével. Mivel nem volt "Miss Porfészek", nem tolongtak érte más falvakból sem a kérők.
    Annuska betehetett újra kezdőtétet, licitáló mégsem akad.

    Az Isten szerelmére, tényleg nem érted, Parci?
    Ha a nyóckerben nem találsz partnert, tiéd egész Budapest lánysága, ha megkajolják dumád, vagy szimpi vagy valamelyiknek. De mit kezdjen egy vidéki lány, ha nem vonz senkit? Hogy kedves, szorgos, aranyos, anyáskodó? Hát persze. Csak éppen nem gerjeszt vad vágyakat a "birtoklása".

    Annuskának nem volt sem kezdő, sem másmilyen tétje. Önmaga volt, és nem volt lehetősége játszani. Ahogy manapság mondják, ezt dobta neki a gép.

    Adott egy lány, akit a természet, vagy a sors megfosztott a hódítás lehetőségétől. Biológiai órája viszont ketyeg. Végre akad valaki, aki felkínál neki egy emberi életet. Van választéka? Marad helyben, és vénlány marad, vagy hisz egy álomban.

    Csak annyit tudok mondani, hogy az Isten verjen meg mindenkit, aki sajátos érdekekből, előre megfontoltan, kitervelten teszi tönkre más életét. Az ilyenek számomra üvegből vannak.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Ipse89 #47 üzenetére

    Keserűség, öröm, csalódás, boldogság, sorolhatnám. Egyenként is rengeteg árnyalat van, és ahány ember, annyiféleként éli át.

    Remélem nem haragszol, szerintem Annuska nagyobbat csalódott. Kifosztották úgy anyagilag, mint érzelmileg. Kicsavarták, mint egy citromot, és úgy is dobták el. A szemébe röhögtek, porba alázták, minden reménytől megfosztották.
    Kívánom, hogy soha ne éld át azt, amit ő átélt.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz mephi666 #49 üzenetére

    Annuska manapság hetvenes évei körül járhat. Talán megkímélte a sors, és adott társat neki. Bízzunk benne, hogy sokszoros nagymama, és boldog mosollyal készít sütit az unokáinak.
    Ha pedig eszébe jut az a kiskatona, talán legyint egy nagyot, vagy még annyit sem ér meg az emlék...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz moonlight115 #53 üzenetére

    "Tudom, hogy ez egy igaz történet, de mi lenne, ha megírnád képzeletbeli folytatását?"

    Nem szabad. Ez a történet nem alkalmas arra, hogy rátegyek egy lapáttal, kiforgassam igazságából.
    Bármit tennék hozzá, hazugság lenne. Nem szabad.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák