Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shadeofme

    tag

    Milyen ismerős! :)
    Amint megkaptam a papírt, h "okos vagyok" (BGF-KVIFK száll. és vend. diploma) otthagytam legalja melómat és tavaly ősszel léptem ki - vakon, a jószerencsében bízva - Angliába. Nem is volt melóm 53 napig, hiába jártam be Bristol összes állásközvetítőjét végül a besétálós CV-beadós módszer vált be és 54. napon dolgoztam. Szintén legalja meló, de 4x annyiért, mint itthon.
    Hamar rájöttek, milyen jó munkaerő vagyok és a szabadnapjaimon is bejártam már melózni, azonban januárban már hamar elfelejtették és csak egy külföldi voltam, amikor leépítésre került szó. :(
    Úgyhogy jó is volt, meg nem is.

    Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

  • shadeofme

    tag

    válasz g@bo #13 üzenetére

    Összebarátkoztam egy lánnyal Angliában, aki már negyedik éve volt kint, véget ért egy kapcsolata épp rövid úton lezárta az ügyet hazajött.
    Kis időre rá kiment Kanadába, de ott annyira összehasonlíthatatlanul több hivatalos papír kell, mint Angliában, h nem maradt soká. Pedig jól beszélt angolul, meg talpraesett, de elege lett.
    Miért is?
    Anglia ugyanúgy EU tagállam, mint mi, ha gondolsz egyet, összegyűjtesz egy x pénzt, kimész és ha találsz magadnak melót, dolgozol. Egyedül egy ottani TB kártyát/számot (Insurance Card/Number) kell igényelni, ha munkába akarsz állni.
    Ezzel szemben ugye Kanada...
    Itt írnak pár sort a kinti dolgokról, meg linkek is vannak.
    Összegezve:
    - Anglia: "TB szám", bankszámlaszám, tel.szám, albi + munkakeresés
    - Kanada: millióegy papír, bankszámlaszám, tel.szám, albi + munkakeresés
    - USA-ról is hallottam olyanoktól, akik kint vannak vagy szándékoztak átmenni Kanadából (mert ugye mégiscsak jobb idő van :) ). Még a s*gged is átvilágítják, még több papír, mint Kanadába, stb, stb. (Egyik családi barátunk fia már 10en éve kint van, de nem mer kimenni az apja elé a reptérre, mert fél, h elkapják. Van jó munkája, fizet adót, biztosítást, stb, csak ugye nuku zöld kártya. :F )
    - Ausztráliában pontrendszeres szisztéma van. Végzettség, nyelvtudás, stb. szerint vannak kategóriák, mindegyik pontszámmal és megvan a limit, h mennyi kell ahhoz, h letelepedj. (Pl. szellemi munkás nem igen kell nekik, azokhoz nagyon kevés pont van rendelve, a szakmunkáshoz viszont sok, nyelvtudás minél jobb, annál több pont, munkáltatói meghívó levél/szerződés + pont, stb..)
    Tehát EU-n belül még so-so, de azon kívül már elég hardcore a kihívás, ha valaki kint akar dolgozni.
    Jó, most azért sarkítottam egy kicsit, de azért lehet érezni a különbséget.

    Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

  • shadeofme

    tag

    válasz deMarco #66 üzenetére

    Üdv!
    Van egy külön angliai topic is itt.
    Ott bővebben is olvashatsz mindenféléről.
    Amúgy Wiki leírja szépen, mi a pálya az adókkal kapcsolatban.
    A minimálbéres melók, de még a duplaannyit is fizetők is bőven a 20%-os adósávban vannak. "TB" meg olyan 4-5% (Ezt nem tudom milyen módszerrel számolják. Csak a fizetési papírjaim nézegettem és azokból számoltam.)
    Állásközvetítő? Nehéz ügy. Kinézel egy-két-akárhány várost, irány a Gumtree és küldözgeted a CV-d. (Másik topic-ban le is írtam, h kb. milyen legyen.) Épp ma voltam egy közvetítőnélnél (akihez pár napja küldtem a CV-m) és az esélyeim felől érdeklődtem, mondta, h jan-febr. elég gyenge volt, de talán most tavaszra beindul az álláspiac.
    Állatokkal kapcsolatban meg nem tudok nyilatkozni.
    M

    Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

  • shadeofme

    tag

    válasz deMarco #70 üzenetére

    Egy CV self help pack alapján alakítottam át én is.
    Itt van egy ilyen segéd csomag.
    Kb. így néz ki az enyém is.
    Érdemes kinyomtatni, elolvasni, kitöltögetni, mert olyan alapvető dolgok vannak benne, amikre nem is gondolna az ember, mégis fontosak itt. (Majdhogynem az is külön képesség, h egyedül be tudja kötni az ember a cipőfűzőjét.)
    Első nap, első munkaközvetítőnél le voltam döbbenve, h a képességek résznél nem ilyenek szerepeltek, h gazdasági számítások, meg pc kezelés, hanem pakolás, áruválogatás, sepregetés,... Amikről azt gondolná az ember, h még egy hülye is képes rá, de nem, itt Angliában ezek is "képességek". Röhej. :) Persze munkaközvetítője / betöltendő pozíciója válogatja.
    A lényeg önmagad fényezése.
    Ja, és a kísérő levélről (cover letter) sem szabad megfelejtkezni, ha e-mailben küldözget CV-t az ember. (Vannak fent a neten ehhez is minták.)

    [ Szerkesztve ]

    Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

Új hozzászólás Aktív témák