Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz borg25 #245 üzenetére

    Ha nem írod le amit gondolsz, akkor a te hangodat senki nem hallja. Megteszi majd más, más elvek mentén, akiét meg mindenki megismeri. A hallgatás, és elfogadás a legrosszabb, amit egy ilyen helyzetben tehetsz.

    Attól nem leszel több, hogy csendben maradsz, bármi legyen is. Az öncenzúra meg nem az, amiről fentebb szó volt. Ott ugyanis internet cenzúráról volt szó. Ha a cenzornak nem tetszik amit írok, fogja, és kitörli. Ennyi. A különbség az, hogy míg ezt Kékes525 szólásszabadságnak tartja, én nem nevezném annak... Ha a nevén nevezzük a gyereket, akkor nincs is vita. Ismerjük be, hogy ez cenzúra... és kész is... :) (Ha pedig ez nem cenzúra, akkor az sem volt az, hogy a szociban nem hoztak le cikkeket bizonyos eseményekről... mert az épp nem tetszett... )

    Hogy aztán melyik a helyes irány, azt mindenki döntse el maga... de a tényeken ez nem változtat. Ha merkel mondhatja meg, hogy én mit írhatok le, az a legkisebb mértékben sem jelent szabadságot.

    (#246) És ezért nem is akarják.... gondolom ez is belefér egyesek szerint a jogkövető magatartásba. Szerintem ha valaki ezeknek az ellenőrzéseknek nem veti alá magát, azt egyáltalán nem szabad tovább engedni, hanem ott kell kidobni, ahol bejött... Nehogy már ő legyen a "szegényszerencsétlenártatlanember"... miközben a rendőri intézkedésnek ellenáll.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák