Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LJ.

    tag

    Hát aki azt gondolja hogy ez az Amerika olyan fenékig tejfel, az erősen téved... Néhány tapasztaltot leírok, kezdeném a negatívakkal:

    Először is kezdeném azzal hogy baromi nagy a pofájuk. Ez már a beléptetésnél is átjön, ha nem tetszik a képed a kedves 130 kilós határellenőrnek, szemrebbenés nélkül ad egy szép nagy piros DENIED pecsétet és adios amigos. Persze ez az esetek 95%ban nem így van, de nem tudom hogy én szabad ember létemre mért ne léphetnék be az "Ígéret földjére"...

    Oktatási színvonal egyenlő a nullával, középiskolában semmit nem tanítanak nekik, meg se buktathatja a tanár a diákot, akármilyen segghülye... Már elnézést a kifejezésért... Igaz ez csak a középsuliig tart, ha már bekerültek az egyetemre, jobb eséllyel kénytelenek lesznek tanulni. Ebből következik hogy semmit nem tudnak a világról, buták mint egy tehén. Nem tudják mi az hogy kontinens, nem tudják mi az hogy Európa (azt hiszik hogy ez is egy ország), azt hiszik hogy mindenhol angolul beszélnek és dollárral fizetnek. Viszont a legszörnyűbb amivel találkoztam hogy egy 17 éves lány azt hitte hogy ő Missouri országban lakik, és maga az állam egy ország... Ráadás képpen mondta hogy mért ilyen drága itt a benzin (?!) amikor olajat lehet csinálni...Hihetetlen népbutítás folyik, persze tisztelet a kivételnek, nem úgy kell elképzelni azért hogy mindenki ennyire sötét, kb csak a 60-70% a népnek...

    Ami engem nagyon zavar Amerikában, a pocsékolás. Egyrészt szükségtelenül sok benzint használnak a bazi nagy autóikhoz, amik ráadásul teljesen feleslegesek... Persze ez is csak az olcsó árak mellett lehetséges. Például itt minden második autó egy truck (pickup) vagy egy nagy SUV, ezeknek a fogyasztása átlagban 100 km alatt 15 liter körül alakul... A másik a papír pazarlás. Egyrészt a gyors éttermekben egy elvitelhez vagy 10 szalvétát adnak, amikor egy embernek max 2db-ra lenne szüksége. Ugyanígy az iskolákban se tanítják meg a gyerekeknek hogy ha egy papírra ráírtak egy sort azt ne tépje ki hanem használja a másik oldalát is, mert evvel megöl egy fát... De nem tudják a következményeket se, környezet szennyezést mint fogalmat nem ismerik...

    Azért van pozitívum is!

    Az emberek tényleg viszonylag barátságosak, akár elkezdhetsz beszélgetni vkivel az utcán is aki szembejön. A tisztaság is kiemelkedő, mint a nyugat-európai országokban, pl Belgium, Hollandia... Dohányozni kevés embert látni, pont amiatt mert tisztelik egymást és nem akarja a dohányos az antibagós arcába fújni a füstöt mint pl Budapesten a 7-es busz megállójában...

    Ha valaki el akar jönni az USA-ba akár körülnézni -(de ne az ország középső államaiba, én ezeket csak "Fly over states"-eknek nevetem... )- akár lakni, mindenképpen csak a pari államokba menjen, ott is csak a nagyvárosokba. Azon kívül nincs semmi látnivaló, mivel nem az országnak nincs történelme. Persze kivételt képeznek a természeti szépségek, pl Grand Canyon, Hawaii, nemzeti parkok stb...

    Az árak tényleg kisebbek mint bárhol máshol Mo-n, mint ahogy a szerző is leírta. Ami még egy nagynagy pozitívum, az az internetes vásárlás. Mindenhova pár napon belül odaér a termék amit megrendeltünk, legyen az egy utolsó kis 1000 fős falu... Kár hogy ilyen még nincs Magyarországon...

    Aztán meg nem kell lehurrogni emiatt a hozzászólás miatt, én csak a véleményemet írtam le, saját tapasztalat alapján...

    [ Szerkesztve ]

  • LJ.

    tag

    válasz tiv61us #105 üzenetére

    Hmmm, kinek mi, én senkinek egy szóval se mondtam hogy aki itt szeretne élni az ne tegye. Én is itt vagyok most egy darabig, nekem az itteni emberekből ez jött le.
    Ha Ti jól érzitek magatokat akkor jó nektek, saját döntésetek, én ebbe semmilyen szinten nem akarok beleszólni. Én csak a magam tapasztalatait írtam le.
    Nemtudom, az hogy ha 10 embertől megkérdeztem hogy hol van európa, abból 5 tudta, a maradéknak meg gőze se volt. Abból az 5 emberből aki tudta hol van, abból 2ő tudta, vagy egyáltalán akárhogyis hallott már hogyat hogy Hungary. Nemtom, én eszerint mondtam azt a ~60-70%ot.
    Tény hogy ez az ország sokkal fejlettebb, sokkal előrébb van fényévekkel mint Mo. De nekem mégis hiányzik az otthoni levegő, az emberek, Budapest, kaják, etc... Akárhogyis van most otthon a politikai helyzet, akárhogyis el van értéktelenedve a Ft, akármennyire nem tudják az emberek hol van Magyarország, én ettől függetlenül szeretem a hazám, és vissza akarok menni. Nekem ez az egyéni döntésem. Mert valahogy csak az ittlétemkor jöttem rá hogy bármennyire is romhalmaz Mo, én ott akarok lenni még. :U

Új hozzászólás Aktív témák