Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz joysefke #498 üzenetére

    Hajj... Jó, akkor kifejtem. :K

    "Eddig mindig megnéztétek a tuningot, sőt sokszor azért volt valami ajánlva, mert sok tartalék volt benne tuningban a másikhoz képest ,még ha meg is volt említve, hogy a tuning lutri."
    Igen, és ez egy jó gyakorlat is volt (illetve még most is az), de ha valaki hosszútávra tervez, jó, ha tudja, hogy valószínűleg elő fog olyan fordulni, amikor a tuning (akár gyári, akár otthoni) instabilitást okoz a low level api-kban. Ennek csak azért van jelentősége, mert eddig a valószínű tuningpotenciál akár vásárlási alapot is jelenthetett sok embernél. Ez gyak egy figyelmeztetés, hogy a döntésnél a referencia órajeleket vedd figyelembe, és az azon nyújtott teljesítményt.
    Ez esetünkben pont nem gond, mert most mindkét tényező az nv felé dönti a mérleg nyelvét, de lehetne ez fordítva is (hányszor volt már olyan, hogy a gyengébb volt b-nél, de általában olyan szinten tuningolható, hogy végül mégis jobb vétel volt).

    "Ha a tuning ennyire lutri, akkor sosem szabadott volna OC-s kártyát, és tuningot ajánlani."
    De, lásd fentebb. Eddig nem volt vele gond, most sincs vele gond, de ha hosszútávra veszed, jó, ha tudod, hogy ott már könnyen lehet, hogy lesz vele gond.

    "CPU tesztnél is mindig ki volt emelve, hogy a Sandy nem-K nem tuningolható, míg az AMD igen, de az nem volt említve, hogy az egész tuning dolog egy nagy broki, mert csak az stabil ami gyári ref. órajel. Ez volt a múlt."
    CPU az teljesen más tészta, már idekeverni is baromság.

    "A jelenre lefordítva azt mondjátok, hogy a Gigabyte 980ti G1 egy nagy broki, mert az Nvidia ref órajel az ami atomstabil, és a Fury ref, és teljesen jó, hogy a Fury-n alig lehet húzni, mert gyári OC-sként instabil lesz, és a Giga G1 is úgy született, hogy a Giga lesz*rta a Nvidia ref. órajelet, és beállított egy olyan órajelet, ami vagy jó, vagy nem, és majd várja vissza gariba a nem jókat, hogy aztán azt mondja, hogy szoftver hiba, és a képébe röhögjön a usernek. És már nincs szükség a tuningra, ezért nem baj, ha a Fury-t nem igazán lehet, mert úgyis instabil lesz, mint egy két lábú szék, mert 5 év múlva jön valami játék, ami a furmarknál is nagyobb terhelést ad a chipnek."
    Nem, ismét nem, hihetetlen, mennyire ragaszkodik ehhez a fals képhez, ami a teljes félreértelmezése a leírtaknak. Nem írom le többször, lásd fentebb.

    "Na, és ez a jövő rész, amit már tucatszor leírtam az elmúlt kb 5-8 évben, révén, hogy kb 100 forumozóból 99-et a jelen érdekelné, hogy idén megvesz egy HW-t, haza viszi, és idén használja (tovább megyek, várja, hogy megérkezzen, és még aznap toljon neki valamit), vagy akik ritkábban vesznek azok nagyobb időintervallumban, de mindenképp a jelenben. Mindenki tudja, hogy még most is elég gyorsan elavul minden a PC-k területén, nem érdemes a jövővel foglalkozni."
    Ebben tökéletesen egytértek, sőt, a cikk konlkúziója is ez volt (segítségképpen aláhúztam a lényeget):
    "Per pillanat a Radeon R9 Fury X ára valahol 230-240 000 forint környékén mozog, ami nagyon hasonlít a GeForce GTX 980 Ti árcédulájához, mely Full HD-ban egyértelműen gyorsabb, illetve 4K-ban sem marad le a Radeontól, ráadásul fogyasztása is alacsonyabb. Mindezek tükrében egyelőre nehéz lenne ajánlani a Radeon R9 Fury X-et, bár maga a kártya kialakítása, illetve az innovatív HBM memória alkalmazása egyértelműen tetszett nekünk."

    "Az én gépem végig emelt órajelekkel fut, már rég megérte a dolog, és ha ma beszarna, akkor is jól jártam vele, mert az számított, hogy akkor mit mutatott. Az, hogy most is ezt a gépet használom, már rég csak egy bónusz, ha ez valaki előre megmondja, azt is lesz*rtam volna. Ha egy jövendőmondó szövegét beveszem, akkor bulldozer és valamelyik első gcn-es radeon lenne a gépben x éve, és várhatnám a csodát, hogy idén végre bejönnek azok a dolgok, amit akkoriban a jövendőmondó mondott, és nem kell venni a jelenre is egy i5-öt vagy egy Giga 980ti G1-es zsákbamacskát, mert bejön a DX32 meg a windows 28 és a régi bulldozer letarol mindent, már ha kiengedem a garázsból, mert a régi gcn-es radeon úgy is mindent kiszámol helyette is, cpu-ra nincs is szükség."
    Ez egy ugyanolyan félreértett, szem előtt vörös posztós irgalmatlan baromság, mint a hsz többi része, azt kivéve, hogy tuningolt volt a gépe, ráadásul stabil így, ami jó dolog és megéri/megérte.

    "Én azt tudom mondani, hogy sajnálom azokat, akik hitettek/hisznek és legfőképp hinni fognak a jövőben, és mindig csak várni fogják a jövőt, hogy végre bejöjjenek a jóslatok, miközben ők is ugyanúgy a jelenben vannak mindig, mint az, aki korábban itt felhozta a Giga G1-et, és szinte biztos vagyok benne, hogy ha megvesz egy ilyet, akkor jól jár vele a jelenben, és a jövőben sem fogja magát szarul érezni, amikor bejön vagy nem jön be a várt csodajáték, és nem fog elpatkolni a kártyája. Ő fogja jó érzéssel betenni a szekrény aljába, amikor lecseréli, és aki állandóan a jövőre vár, annak lesz hiányérzete, hogy hát nem erről volt szó a jövendölésben."
    Szerintem a cikk végében pontosan ezért volt leírva, hogy jelenleg jobb vétel a gf 980ti... :U

    Komolyan, erre válaszoljatok nekem:
    Van egy teszt, egy nv és egy amd vga-ról.
    A cikk végén a konklúzió az, hogy az nv kártya jobb, érdemesebb megvenni általános felhasználást tekintve, illetve a cikkben le van írva mi az, amire az amd-t érdemes ennek ellenére választani a maradék pár embernek.
    Ezután pedig idejön vérgőzösen n darab fanboy, és elkezd őrjöngeni, hogy ugyan a cikket nem olvasta el (ez egy pozitív feltételezés, valószínűbb, hogy sajnos csak nem fogta fel), de baromság, a PH!, de főleg Abu és Oli AMD fanboy, pedig az amd szar és csak az nv!

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák