Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Velocity

    aktív tag

    Pár dolog: 6.000-ért nem értem miért flottázik bárki is? 10.000 a red 500mb nettel és korlátlan hívás + sms bárhova bármikor... Nálunk családon belül nekem van red, akárki hív barát vagy családtag kinyomom és visszahívom... egyébként is rengeteget kell telefonáljak egyéb okok miatt.

    A cikk áraihoz nem árt tudni, hogy van készülék havidíj is mindhárom szolgáltatónál. Anno mikor hosszabbítottam szerződést, mindig fasza kedvezményeket kaptam. Pl Nokia E51-et anno 20.000 környékén vettem Vodánál, mikor mindenhol 70-80k volt az ára. Most nem ez megy, ez az előfizetői azonosító 6 éves, kapok rá 6000 Ft kedvezményt... ráadásul 1Ft-os árból nem tudom jóváírni sem. Szóval ez nálam mínusz pont. Ami engem még zavar, hogy vodánál Red Basic és Red Plus esetén egy árban vannak a telefonok. Régen azért ez másképp volt, drágább díjcsomagnál olcsóbb volt a készülék. Ezt is leépítették...

    Kiszámoltam, hogyan alakulna ugyanannak a készüléknek (Galaxy S5) az ára a 3 szolgáltatónál korlátlan díjcsomaggal, 500mb nettel (Red Basic, Next M, All‑In L):

    A számítás 2 évre:
    Kezdőár + X × törlesztő + 24 × havidíj
    X = Telenor 22hó, Voda, Telekom 24hó
    4 és 6 évre már csak a havidíjat számoltam pluszba

    Tudni kell, hogy egyiknél a készülék törlesztő olcsóbb, de a havidíj magasabb, másiknál fordítva.

    2év teljes költsége:
    1. Vodafone: 431 761 Ft
    2. Telenor: 468 728 Ft (+8,5%)
    3. Telekom: 498 720 Ft (+15,5%)

    4év teljes költsége:
    1. Vodafone: 671 521 Ft
    2. Telenor: 804 488 Ft (+19,8%)
    3. Telekom: 858 480 Ft (+27,8%)

    6év teljes költsége:
    1. Vodafone: 911 281 Ft
    2. Telenor: 1 140 248 Ft (+25,1%)
    3. Telekom: 1 218 240 Ft (+33,7 %)

    azért az látszik, hogy telekomék elég rendesen levámolják az embert, 2év alatt +15,5%, de 6évre nézve ez már 33,7%... nyilván más készülékkel más számok jönnek ki, lehet a sorrend is alakul valamilyen szinten.

    Ha csak a készülék árakat számoljuk:
    Telenor: 132 968 Ft
    Telekom: 138 960 Ft
    Vodafone: 192 001 Ft

    Galaxy S5 edigitalnál bruttó 189.900 Ft, tehát elméletben 2.000 Ft-tal jobban megéri venni függetlent, de pl Vodafone-nál benne van az árban a készülékbiztosítás is. Rákerestem, lehet venni S5-t is 140.000ért 2év garival újonnan. Így vodared esetén további 11,6% spórolható.

    Az én személyes véleményem: sokat beszélek sok emberrel, nekem megváltás volt a red, előtte silver plusos voltam. Telefonért nem akarok egyben kiadni 100+ ezreket, a készülék eladás nálam nem opció, mert évek óta nem adtam el telefont (szóval nem zavar ha voda függő)... vagy a szekrényben őrzöm, vagy családon belül gazdára lel.
    0% THM tapasztalatom szerint csak a reklámokban van, MM-ban pl. nem adták meg több ismerősömnek sem. Később utánaolvastunk, gyakorlatilag ha nem kötsz mellé hitelfedezeti biztosítást (végén kb 20-30%-kal többet fizetsz ki) akkor kb 99% hogy nem kapod meg a 0%-os THM-et. Olcsóbb webshopokban eleve nincs rá lehetőség, egyébként meg rohadt macera, hitelbírálat, stb, kb benéznek a segglyukába is az embernek. Ha meg elutasítanak, akkor elcsesztél x-órát az életedből... plusz garanciális hiba esetén szolgáltató szokott biztosítani cserekészüléket a javítás idejére.

    Szóval nagyjából ennyit akartam hozzáfűzni a témához, nyilván mindenki saját maga dönti el kinek mi és hogyan éri meg, csak egy kis eszmefuttatá volt. Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, és nem kell velem egyet érteni, nem haragszom meg :)

    ...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

  • Velocity

    aktív tag

    válasz h3lios #48 üzenetére

    ejha, ezt nem is tudtam, köszi az infót :) Bár még így is jobban megéri mindenkinek, mert ritkán beszélünk 1-2 percet, inkább többet :))

    Másik hsz-hez: telekomnál már van Alpha, telenornál meg előrendelhető a note 4

    [ Szerkesztve ]

    ...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

Új hozzászólás Aktív témák