Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz ericssonfan2 #411 üzenetére

    Teljesen korrekt, csak jelenleg az MS oldalán a képzést kb. levehetjük, merthogy ugye kb minden iskolában azt tanulják, tehát pl közigazgatásba azért nagyobb eséllyel vesznek fel olyat, akinek van valami minimális informatikai háttere (ami 99%-os biztossággal Windows+Office).

    Szóval még ha kiegyenlített is a mérleg két oldala, a "maradással" valószínűleg többet lehet spórolni, legalább azzal, hogy nincsenek megbolygatva a dolgok.

    akkor eljutottunk oda, hogy mi a baja a linuxos topiktársaknak az MS termékek tananyagként való oktatásával,
    valamint miért éri meg ingyen adni az MS-nek az oktatásban részt vevőknek ingyen a termékeket?

    gyak. piackorlátozó hatást szeretnének elérni vele.

  • Khan13

    senior tag

    válasz ericssonfan2 #411 üzenetére

    "míg a free sw oldalán (bár erről nem tudok), de nem hiszem, hogy ugyanazt a szolgátatást tudják adni."

    Olyan pitiáner cégektől lehet Linuxos és hasonló supportot szerezni, mint az Oracle, IBM, Novell, Red hat és még sorolhatnánk. Sőt, többféle konstrukcióban is adják, szóval eldönti a kedves ügyfél, hogy milyen support kell neki, és az lesz számlázva. Ők meg azért simán a Microsoft szintjén vannak.
    Majdnem személyes tapasztalat, amit kolléga mesélt, hogy az iskolai Sulix szerveren amikor hibát találtak a szoftverben, szóltak a forgalmazó/készítő/nem tudom mi a helyes megnevezése illetékeseknek, és nem egyszer pár órán belül elérhető volt a javítás (Ez nyilván egy kirívó eset). Ilyen a Microsoft esetében is van, ha egy X világcégnek kell egy patch, akkor hotfix formájában lefejlesztik nekik, persze ez a durva áras support kategória (meg az ügyfél megtartása).

    (#424) King Unique:
    Mindkét oldal pártolói között lehetne itt pihenőt osztogatni, örülök, hogy leírtad helyettem. Sőt, gondolatban odáig jutottam, hogy a következő témánál, ahol nem közvetlenül Linux vagy Windows az alap cikk, de aki ilyen vitát folytat, azt ott helyben jó lenne pihenni küldeni és az összes ilyen hozzászólást törölni, mint nagyon nem releváns dolog. Főleg, ha már megkaptam vagy száz hozzászólással ezelőtt, amikor írtam, hogy most itt nem az állam pénzén ingyenes az O365, hogy ez most itt nem releváns...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák