Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz |DavidWoody| #224 üzenetére

    Miért kell ennyire szélsőséges véleményt alkotni? Az áttérés nem azt jelenti, hogy CSAK ezt, vagy CSAK azt.

    A leírt problémákra röviden:

    -A nagyvállalatnál biztos megtartanak egy wines gépet, ahol meg lehet nyitni azt a ppt fájlt. Már ha feltételezzük, hogy a különböző office verziók mindegyike alatt jól jelenik meg. :)

    -Ahol fejlesztenek meg ahol fontos a stabilitás, ott jellemzően nagyon gyakori a Debian. Azt érdemes tanítani, az ott megszerzett tudás más disztrón is tökéletesen használható. A Steam sem véletlen választotta a Debiant.

    -Nem a usernek kell drivereket telepítenie, erre van az IT a cégnél. Jellemzően nem is adnak rá lehetőséget a dolgozóknak. A dolgozó kap egy gépet ami működik és be van állítva. Ha valami kell, akkor azt az IT megoldja.
    Otthoni disztrónál sem igazán a user dolga, egy ideje már ott tartanak, hogy akár a Catalystet is felrakja magától a disztró, ha azt kéred, akár telepítés alatt, vagy live rendszer esetében. Nem kell érteni hozzá, megoldja.

    -A patcheket nem hobbiból írják, ezt azért te sem gondoltad komolyan :P . Ha ez így lenne, akkor az említett Cern sem ilyesmit használna, meg a netes szerverek sem. És igen, vannak fizetős rendszerek itt is.

    -Hobby driverek meg nem igen léteznek. Van "hivatalos nyílt", meg vannak gyártói zárt driver. Pistike nem fog tudni otthon VGA drivert írni...

    Mielőtt szemellenzéssel vádolsz másokat, azért nézz utána pár dolognak.

    King Unique: natív appra gondoltam. Ha nem DirectX-es programról van szó, akkor nem túl nagy dolog megírni többplatformosra. Ez még esetenként jobb kódot is eredményezhet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák