Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    1977-ben a számtalan különböző (és egymással inkompatibilis) architektúra (Pl. Altair, IMSAI, Atari, Tandy, Commodore stb.) között feltűnt egy új: az Apple2. Ekkor már persze az Apple2-őt futtatták, de végülis a lényeg az, hogy 1980-ig, az IBM PC megjelenéséig az Apple2 hozta a standardot. Egyesek szerint később is (bankárok, nyomdászok, stúdiók stb) de ez más téma. Namost ENNEK a gépnek a "prototípusa" az Apple1 amit jószerivel garázsban raktak össze. Egészen addig nem létezett használható, munkaképes platform, csak szedettvedett, gyermekbetegségektől és amatőrizmustól szenvedő gépek. Magyarul nem volt standard. Az egyetlen standard az volt hogy (beleértve az Apple2-őt is) 99%-ban a Microsoft írt mindegyikhez Basic-et. Tehát az Apple1 gép, amiből szerintem még kevesebb is készült, mint a cikkben szerepel (50-et gyártottak belőle asszem) nagyon is fontos mérföldkő az informatika történetében. Az, hogy ma önfeledten írogathatjuk a Hsz-eket nagy részben az Apple1-2 érdeme (is). Tudom, hogy divat manapság (magyarországon) az Apple fikázás, úgyhogy megjegyzem, ezeket most történelmi szempontból írtam és nem "apple fan"-ként. Tények ugyanis. A "vas" értékén persze lehet vitatkozni, de az a tény, hogy csak nagyon kevés maradt meg belőle, főleg ilyen összeállításban, meg aláírás stb. sokat nyom a latban.

Új hozzászólás Aktív témák