Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Szabi® #229 üzenetére

    Oké akkor "Kína nyerte volna" most jobb ? Így akkor már átment ?

    Ezt úgy írod, mintha nekem tudnom kellet volna, hogy az önellentmondásod melyik részét gondoltad te máshogy, hogy magadtól észre sem vetted, hogy valami gond van azzal a mondattal :U

    Nem tudom milyen lexikális tudással rendelkezel, a 200%-os profitiot arra írtam, hogy éppen nem kellene az apple-nek ágálni, hogy ő még olcsóbb munkaerőt akar, mint kína

    Konkrétan azt írtad:

    Az apple jelenleg egy termék beárazásakor legalább! 200%-os profittal "éldegél"(ez a minimum), olcsó jános tim cook meg kínát tartja drágának ?

    Ebből nagyon nem lehet mást kiolvasni, minthogy te ténylegesen azt gondolod, hogy az iPhone-okon 200%-os profittal ad túl az Apple.

    De amúgy nem tudom megint miről beszélsz, sehol sem ágált az Apple hogy olcsóbb munkaerőt akar mint a kínai, csak fogta magát és lépett.

    Akikre ők rásütik hogy veszélyesek, azok a veszélyesek......Vicc az egész.....

    Ha holnap azt mondja Biden, hogy már nem veszélyes a kínai 5G és felold minden szankciót, én attól továbbra is veszélyesnek fogom azt tartani. Mert ez nem így működik, hogy a vezér mond valamit és akkor az van. A Huawei kapcsán megfogalmazott amerikai vádakat azért fogadtam el, mert logikusnak tartom, hogy egy olyan autoriter berendezkedésű országban mint Kína, egy ennyire fontos ágaztban tevékenykedő és ilyen múlttal rendelkező (ugye a volt PLA-s hírszerzőtiszt alapító az megvan?) cég, mint a Huawei nem lehet független a hatalomtól. Márpedig ha a kínai hatalom számára megkönnyítjük a hozzáférést az európai 5G-hez, az szerintem probléma, mint azt már fentebb is írtam. Elhiszem hogy szerinted nem, de ez már a te dolgod.

    Azt meg, hogy melyik népcsoport minek örül, és minek nem, megnézheted az "amerikai álom" rezervátumokban, tudod... a demokrácia országában, ahol mindenki szabad.....

    Az a baj, hogy még mindig nem érted, hogy ennek semmi köze a jelenlegi beszélgetéshez. Ha ez így működne, akkor a Nagy ugrás veszteséglistája önmagában elég lenne, hogy eldöntse a vitát, de nem így működik. Az ujgurokat meg (akiket jelenleg "asszimilálnak" nem éppen békés módszerekkel) nem is említem. Mert külpolitikáról beszélgettünk.

    Az általam felsorolt népeket nem mint népcsoportokat írtam, hanem mint olyan országok polgárait, akikre fenyegetést jelent a kínai expanzió, mert láthatóan nem voltál tisztában vele, hogy léteznek ilyen országok.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák