Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzstm

    titán

    válasz Sanyix #9 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek...Nem csoda, hogy a szerververziókat is már csak x64-ben lehet beszerezni. Illetve a 2010-es Office-ból is jön natív x64-es.....vajon miért? :B ;)
    Amúgy vista megjelenésekor szó volt olyanról, hogy a Vista az uccsó olyan oprendszer, amiből kijött x86 is. Csak sajnos olyannyira nem akart terjedni az x64, hogy gondolom muszáj volt x86-ot csinálni szegény win7-ből is. Viszont mostanság tömegesen kezdenek elterjedni a 4GB rammal rendelkező gépek, így hátha pont vérpistike lesz az, aki rájön, hogy ha 4 GB ramom van, akkor nem ártana használni is azokat...és x64-re váltani.... ;)

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Sanyix #9 üzenetére

    Nagyon is van még létjogosultsága a 32 bitnek.
    Lesz is, míg hozzám hasonló lúzerek az 5-6 éves laptopjukkal akarnak marhulni, aminek még 32 bites procija van. Nagyon örülök annak, hogy egy csomó újítást üdvözölhetek egy olyan rendszerben, ami még ezen a laptopon is hozza az XP sebességét. Nem játszani akarok rajta, és nem 4 giga RAM-ot kezelni, videót renderelni, stb.
    Netezni akarok, divx-eket nézegetni, zenét hallgatni, és néha elővenni pár régebbi játékot. És nem érzem magam vérpistikének sem, nem azért kell a legújabb oprendszer, mert az milyen menő, hanem mert egyszerűen jobb mint az eddigi. Röviden nem értem, miért baj az, ha egy szép és jó új rendszer hajlandó szóbaállni régebbi gépekkel is...
    Nem érzem, hogy az én rétegem lenne az, ami hátráltatja a nagy 64 bites forradalmat.
    Mindig ami van, az a baj... Ha az MS olyan rendszert csinál, ami nem rossz, de az akkori gépeket is megfogja, az a baj, ha olyat csinál, ami 5-6 éveseken is jól fut, az a baj...
    Nem értem én ezt.

  • julius666

    addikt

    válasz Sanyix #9 üzenetére

    Sajnos azt kell, hogy mondjam, h tényleg nem minden 32 bites program indul el 64 bites OS-n (habár nagyon ritka). És pont azok a programok nem, amelyekre SZÜKSÉGE lenne az embernek (tanulás/munka) mert régiek, sz@rul megírtak, de nincs rájuk alternatíva (vagy azt nem lehet használni, kül. okok miatt).

    Mindazonáltal ha vki nem IT területen dolgozik, akkor szinte biztos h nem fog ilyenbe belefutni, nekik csak ajánlani tudom a 64 bitet. A fent említett esetektől eltekintve semmi gáz nincs vele, semmivel se lassabb vagy instabilabb mint a 32 bites, és minden mainstream cucc megy rajta (mind a driverek - mert már bőven vannak rá, mind a programok). Én magam is most egy 64 bites Win7-ről írok :))

    A vérpistikéket meg nem szidni kell, hanem megmondani nekik, ha marhaságot beszélnek.

    Viszont: azt nem értem, hogy miért annyira gáz nektek, hogy még van 32 bites OS is a piacon? Meg hogy 32 bitben írják a programokat? Ugyanis pont hogy ezek a programok futnak a 64 bites alatt is, és semmivel sem lassabbak, mint a 32 bites társaik (no igen, ha vki brutális fizikai számításokat végez, akkor lassabbak. Egy office-nél nem hiszem h sok ilyen lenne...)
    Az egyetlen előnye a 64 bites programoknak a fizikás esetet kivéve, hogy 2 gigánál több memóriát használhatnak. De van itt vki, aki használt már olyan programot, ami többet zabált volna 2 gigánál? :F (itt 1. sorban mainstream cuccokra gondolok, a szélsőséges esetek, mint pl. gyűrűkura csatajalenet renderelése, nagyfelbontású videó tömörítése/vágása, illetve memory leak-es sz@rul megírt programok, stb. kizárva. :P )

Új hozzászólás Aktív témák