Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    A tanulmány szerzőjének a feltevése kb. olyan mint rácsodálkozni, hogy az SP1 után nem kell erősebb gép a Vistának.

    Nem látom a paradigmaváltást. Csak azért, mert a Win7 követelményei történetesen egyformák a Vistáéval (mellesleg pár toldozgatáson kívül szerintem maga rendszer is lényegében ugyanaz, szóval ez nem meglepő), ez nem jelenti azt hogy ezentúl a m$ nem fogja emelni a jövőben kiadandó programok hardverkövetelményeit. Frászt nem fogja. Sokkal egyszerűbb, mint optimalizálni.

    A most kialakult helyzet oka szerintem az, hogy egyszerűen túl sokáig élt az XP, és hozzá képest a Vista akkora mértékű igényekkel lépett fel, amit az addigi XP-t futtató gépek nagy része képtelen volt megugrani. Gyakran ennek fizikai okai voltak; egész egyszerűen nem lehet az adott lapba a megfelelő mennyiségű RAM-ot belerakni (de ha lehetne is, akkor túlságosan drágán -lásd SDRAM), illetve a platform kb legerősebb procija van benne (tipikus Socket A-s gépek, P4-ek), és a grafikus kártya cseréje is csak alaplapcserével oldható meg (AGP, vagy integrált megoldás miatt.)
    A tárhely is sok esetben problémát jelent, mert egy céges gép vígan elpörög 10-es 20-as vinyóval, amire esetenként a W7, Vista fel sem hajlandó települni. Összegezve egy tipikus páréves irodai gépben CSAKIS az oprendszer cseréje indokolna TELJES belső cserét (alaplap, memória, proci, vinyó, VGA), amire érthető okokból csak nagyon kevés cég, illetve egyszeri user hajlandó. Nem mondom, hogy ezért semmit sem kapnak cserébe, de nem biztos hogy értékarányos a dolog.

    A fentiekhez az m$ nagy bánatára még az a hatás is rátett egy lapáttal, hogy megjelentek a kisfogyasztású, szerényebb teljesítményű gépek, amiknek a használhatóságát a Vista elég erősen korlátozza. Kíváncsi vagyok ezeken a gépeken hogyan fog hasítani a W7. Meg hogy mennyi lesz a minimum install, mert a drága SSD-ből nem túl lelkesítő 10-15 gigabyte-nyit csak az oprendszerre feláldozni...

    Utolsó gondolat, és ígérem eldugulok: nemrég felraktam próbából a 9.04-es Ubuntut. Kb 2 hónapos használat tapasztalatából azt mondom, hogy ezek után semmi értelme Windows-t használni. Egyedül akkor, ha a legújabb directx-es játékokkal akar játszani a user; minden más esetben van Linuxra -gyakran a win-esnél sokkal jobb, és ugye ingyenes- alternatíva, vagy jóminőségű portolt progi.

    Mivel a notebook, és főleg netbook szegmensben a játékok futtatása nem létkérdés, nem látom a racionális okot arra, hogy miért pont win fusson rajtuk.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák