Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kevinium

    aktív tag

    válasz papi77 #34 üzenetére

    Igen, és mivel a késsel lehet gyilkolni, azt is tiltsuk be. Az áramot is mert lehet vezetni a kilincsbe.

    Sokan nem fogják fel, hogy ezek milyen veszélyes dolgok amíg nem fenyegették meg késsel, vagy gyerekük nem nyúlt bele a konnektorba.

    Szerintem így elég támadható a gondolatmeneted... bocs.

    [ Szerkesztve ]

  • kevinium

    aktív tag

    válasz papi77 #39 üzenetére

    Szeretném tisztázni, hogy egyáltalán nem gúnyolódásból írtam.

    "Sokan addig nem látnak tisztán,amíg a felességük,vagy a gyerekeik nincsenek benne egy felrobbantott buszban! :("

    A legtöbb amit ki lehet jelenteni, hogy ugyanolyan rossz példákat hoztam fel, mint ami a kiindulási gondolat volt. Merő kíváncsiságból: Hány buszt robbantottak fel Magyarországon? Állítom, hogy egy évben többen meghalnak áramütéstől. Így már nem is akkora baromság. És ha megnézzük a terrortámadások adatait és a szándékos emberölésekkel összevetjük, állítom, hogy több embert mentenénk meg, ha betiltanánk a különböző fegyvereket és a kést is, mint a "Terror Elleni Harc"-ban.

    "Ugyancsak örök veszélyforrás a háztartásokban a rossz állapotban lévő elektromos hálózat és a különböző bütykölt berendezések: áramütés következtében a rendszerváltás óta 1993-ban következett be a legtöbb (53), míg 2011-ben a legkevesebb otthoni (16) haláleset, addig 2012-ben 23 személyt ütött agyon házában, lakásában az elektromos áram."

    Magyarországon felrobbantott buszokról nem találtam adatot.

  • kevinium

    aktív tag

    Egyébként meg van valami olyasmi amit úgy hívnak, hogy az ártatlanság vélelme. Minden ember megérdemli, hogy ártatlannak tekintsék és kezeljék, amíg kétely nélkül bebizonyosodik ennek ellenkezője. Tehát amiatt, hogy mondjuk a népesség elenyészően kis hányada bűnöző vagy terrorista, azért ne figyelhessék már meg a "normális" embereket.

    Én már az úgynevezett meta-adatok gyűjtésével sem értek egyet. Minden rám vonatkozó adat az én tulajdonom és az engedélyem nélkül nem adhatják át másnak. Egyébként meg mindig így kezdődik minden. Szép lassan addig araszolunk amíg észre sem vesszük, hogy azt a drága vonalat már kilométerekre otthagytuk.
    Így kezdődik: Mi egyáltalán nem végzünk adatgyűjtést és nem figyeljük meg az embereket. Mi csak az adatokról szóló adatokat gyűjtjük. Amolyan statisztikákat. Aztán ezeket összekombináljuk, összekapcsoljuk, meg elkezdünk tényleges adatokat is gyűjteni és a végén már jobban fognak ismerni, mint te saját magadat. Tudják a napi rutinodat, tudják, hogy mely napon mely órában hol vagy, tudják, hogy mit vásárolsz, mik a preferenciáid, kik az ismerőseid, kikkel találkozol, milyen gyakran, stb. És ezeket bőven meg lehet mondani, töredék-adatok összekapcsolásából, amit meta-adat néven gyűjtenek.

    @papi77:
    "Egyébként nem mondtam,hogy egyetértek vele..."

    És azt sem mondtad konkrétan, hogy nem értesz vele egyet. (Akkor tulajdonképpen mit is mondtál? - Ez lenne a gúnyolódás.) De most tényleg mi a véleményed erről a kérdésről. És ne mondd nekem, hogy tartózkodsz, mert neked tulajdonképpen mindegy, nincs semmi titkolnivalód, nem akarsz politikus lenni és téged konkrétan úgysem fognak megzsarolni semmivel. Úgy gondolom, hogy még az is jobb, ha az embernek határozott de rossz véleménye van, mintha bizonytalan, vagy azt hiszi, hogy kívülálló. Ez egyébként más témákra is igaz lehet természetesen.

    @papi77:
    "A cikk nem Magyarországról szól!"

    Ja, akkor minden rendben van. Ott szabad. Így gondolod? De egyébként nem tudom, hogy tudnék amerikai statisztikai adatokat találni, - de erős a gyanúm, hogy a terrorcselekmények hátul kullognának, haláleseteket tekintve, - ezért írtam magyart. A lényeg az, hogy ha ők megtehetik, akkor mások is megtehetik, és mivel utána hátrányban lesznek ezért meg is fogják tenni.

    Szerintem ne figyeljék meg az embereket. Ha mégis megfigyelik az embereket akkor oldják meg, az a dolguk, munkájuk. De az mi már, hogy légy szíves gyerekek ne titkosítsátok, hogy nekünk könnyebb legyen?! Ez komoly? Aki terrorista, vagy annak készül, az úgysem a neten fog kommunikálni, de ha mégis akkor titkosítani fogja az üzeneteit, akkor is ha ez törvénytelen lesz, ez csak direkt arra megy rá, hogy nagyobb kontrollt szerezzenek az emberek felett. A tudás hatalom alapon - Scientia potentia est.

Új hozzászólás Aktív témák