Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz snecy20 #19 üzenetére

    Pár éve olvasgattam a hirdetés újságot és ott találtam egy hirdetést. "1971-es Ford Capri Olcsón elvihető vagy értelmes dologra cserélhető". Azt hittem hogy kiesik a újság a kezemből vagy pedig csak szórakozik valaki. Azonnal felhívtam a megadott számot és egy fiatal csaj vette fel. Kérdeztem hogy tényleg egy 71-es capriról van e szó és hogy mi lenne az ára... Jött is a válasz hogy igen az és ő 90 ezerre gondolt de ez csak egy irányár. Mondtam neki hogy megadom a 90-et alku nélkül ha megvannak a papírok is hozzá és egy óra múlva ott vagyok a kocsiért. Azonnal telefon autószerelő havernak hogy nem érdekel mit csinál de most abbahagyja és jön velem apelláta nincsen a főnökét meg üdvözlöm :D . Telefon lerak->Irány a bank->havert felvesz->padlógáz újpestről maglódra. Amikor megérkeztünk a csaj meglepődött hogy ilyen gyorsak voltunk ( ha magáról is tett volna fel képet akkor még gyorsabb lettem volna és lehet hogy szerelőt sem viszek magammal ). Elmesélte hogy az autó a nagypapáé volt ő hozta németből ahol újonnan vette ( végig egy tulaj ) a papírok rendben voltak a vizsga volt lejárva egy kicsit ( 3 éve ). Megnéztük a kocsit de csak felületesen és már írtuk is meg a papírokat. Amikor már bizos voltam hogy az enyém a kocsi akkor mertem csak megkérdezni hogy hogy adhat el egy ilyen autót ennyi pénzért? Válasz: A papa meghalt és ez csak egy öreg autó...... :W . A vicces az a dologban hogy az akkor 34 éves autó miután kicseréltük a gyertyákat, friss benyát töltöttünk bele és egy új akksit a saját lábán jött haza. Út közben 3 rendőr állított meg és izzasztott le ( 3 éve lejárt a műszaki ) de egyik sem volt kíváncsi a papírokra csak az autót akarta megnézni. (mielőtt lehordanátok természetesen az indulás előtt azért átnéztük a fontosabb dolgokat az útszélen, fék világítás ilyesmi). Az a lényeg hogy a 90 ezer forintos autó végülis több mint 800 ezerért került eladásra úgy hogy kb 200 ezer forintot költöttem rá vizsgával együtt és átiratva.
    Ha nyitott szemmel jársz akkor tényleg lehet hasznos és értékes dolgokat gubizni ( most pl egy veterán orosz katonai motor ami áll a garázsban amit 20.000Ft-ért vettem Börzsönyben, remélem egyszer az is hoz pénzt a konyhára ).

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák