Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz vicze #39 üzenetére

    Ez szép és jó addig amíg kapsz oktatást hozzá, meg elmagyarázzák, hogy működik, de mikor "itt van ezt kell használni", akkor kb. fejvakarás...

    Hát ami oktatást én kaptam, abból nem sok minden használtam ... Bár már elég rég volt az első SAP oktatásom, (mármint amit nem én tartottam, hanem nekem tartották ), így nem nagyon emlékszem a dologra, asszem a Samsungnál dolgoztam épp, valamikor az ezredforduló tájékán, és valami koreai csávót küldtek le az anyacégtől SAP-t oktatni a bevezetés előtt, próbálta előadni a dolgot, alig érthető angolsággal, de sok hasznát nem vettük, az biztos ... Szerintem a legjobb autodidakta módon megtanulni . No meg ERPGenie, Google a jó barátod... Sőt, még az SAP saját online dokumentációi is elég részletesek (felhasználói/kulcsfelhasználói szinten ) , és jól használhatók. A core modulok használata szerintem elég jól vannak megcsinálva, és intuitív módon használható, ha az embernek már van némi ERP tapasztalata, és tisztában van általában a lelkivilágukkal. (bár SAP-nak egy kicsit más a filozófiája, mint az angolszász rendszereknek) Csak nehogy magyar felületen akarjon valaki eligazodni, mert elég hajmeresztő fordítások vannak itt-ott, azt képtelen vagyok megszokni :) De az angol szerencsére úgyis szinte mindenhol telepítve van.

    Nem tagadom, van persze néhány feketebárány terület SAP-ban, amik elég hányadék módon vannak integrálva, pl FI-n belül a tárgyi eszköz modul (bár utóbbi időben fejlődött), SD-ben is vannak itt-ott csúnyaságok, HR-ről meg inkább ne is beszéljünk. (azt csak érintőlegesen ismerem szerencsére, de sok jót nem hallottam róla) :D Mondjuk szerencsére nekem FI/CO/MM/SD és EC-CS (nem SD/CS :)) a fő területeim, azok meg elég f*szán meg vannak csinálva, lehet, hogy ezért vagyok kissé elfogult.

    Word-öt szerintem készségileg el lehet sajátítani valamilyen szinten, egy ERP-t azért nem. :)"

    Hát kissé időigényesebb, azt aláírom :)
    Sőt, talán még egy excelnél is húzósabb a dolog :D

Új hozzászólás Aktív témák