Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz Gusztáv #6 üzenetére

    Az Azure és az Office 365 kapta meg a tanúsítást, utóbbi a HITRUST-ot is. A OneDrive Azure-on van, a OneDrive for Business pedig SharePointon (O365) ha jól tévedek, szóval mindkettőre.

    Üzleti okokból nem teheti meg a Microsoft, hogy csak az audit idejére felelnek meg a szabványnak. Szintén ha jól tévedek, lehet ellenőrizni előzetes bejelentés nélkül is a megfelelőséget. Na arra hogy készül fel az ember? Főleg egy kontinenseken átívelő megoldásnál... (Az egy darab szerver központ nem felhő, hiábba húzzák rá már arra is lassan, ha csak egy szerveren fut 3 virtuális gép)

  • Khan13

    senior tag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Ahogy ez a negatív hozzáállás is, amit jópáran tanúsítanak, de alapvetően nem vitatéma kialakítás a cél, legalábbis remélem. Amúgy korábban az EU már kijelentette, hogy az Azure felhasználható olyan dolgokra, amik korábban tiltottak voltak (bizonyos adatok tárolása és feldolgozása harmadik félnél). Itt is le volt hozva, ha jól emlékszem; nem keresem vissza a cikket. Az EU is tud paranoid lenni, és voltak bajok az Amerikaiak kémkedésével. Ezek után ha mégis azt mondják zöld út, akkor lehet ágálni ellene, jogilag használható.
    Ettől még az érveidet elfogadom, nyilván én sem hiszek el mindenkinek mindent. Részemről ezt most itt lezártam, mert tényleg nem szeretnék vitát indítani :R

  • Khan13

    senior tag

    válasz bambano #18 üzenetére

    Meg nem mondom most neked hulla fáradtan, hogy mi volt az, amit nem lehetett ilyen online megoldásokra rábízni, és valamikor mostanság (egy-két-három éve talán) lett engedve.

    (#19) Jim Tonic:
    Forráskódot a különböző államok vizsgálhatják (igaz, talán csak a Windowsét), az auditorok pont nem azt fogják olvasgatni. A zárt forrást ellenzől pont azzal szoktak érvelni, hogy a fekete dobozt ugyanúgy meg lehet törni, ki lehet játszani, adott esetbe a működését fel lehet deríteni. Nem kell látnod a kódot, hogy megbizonyosodhass arról, hogy mit csinálnak az adatokkal. Az Azure-t pedig valószínűsítem nem Józsi egyszemélyes Bt. ellenőrizte, hanem olyanok, akik tényleg értenek hozzá (olyanok megbízásából, akiknek érdeke minden "hibát" felderíteni). Az orosz vagy kínai katonaság valószínűleg nem fogja a kutatásait és minden adatát ott tárolni, de ettől eltekintve nagyon sok cég és magánszemély részéről sokkal nagyobb a paranoia, mint a valós fenyegetettség. (Közösségi marhaságokra agyatlanul pakolnak ki mindent, de OneDrive képfeltöltést nem használnak, mert a MS ellopja, felhasználja, kiadja másnak. Nem is tudom melyik oldalon jelent meg emberek feje fogamzásgátló reklám mellett - EULA-ban persze hozzájárultak)

  • Khan13

    senior tag

    válasz bambano #21 üzenetére

    Minden indoklás nélkül kell kiadniuk minden adatot? Lehet rosszul tudom, de azért ott is kell valami (kamu, de erős) indok. Mellesleg legutóbb az Apple tett a telefonjába olyan védelmet, hogy kizárják magukat a felhasználó adataiból és ne tudják teljesíteni az ilyen kéréseket. Na most persze ezt vagy elhiszi valaki, vagy nem. Erről nem hallottam, hogy külső fél ellenőrizte volna.

    Amúgy azt kéne rendbe rakni a világon, hogy amerikai cég, Srí lankán adózik, Indiában dolgoztatja a legtöbb emberét, de van központja Írországban is, ami ha EU törvény kell, akkor az a központ, ha amerikai, akkor ott a központ. (nyilván torzított példa) Az adatokra a tárolás helyének megfelelő törvényeknek kéne érvényesnek lennie (ebbe az irányba történt is elmozdulás), adózni meg ott kéne, ahol tevékenykedik, stb. stb.

  • Khan13

    senior tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Azt értem, hogy az ír szerver sem ér semmit, csak azt mondom, hogy ennek nem szabadna így lennie. Az USA hülyeségeit már rég le kellett volna törni. Ki hatalmazta fel őket, hogy játszák a nagy testvért? Senki... Milyen jogon rendelkeznek a nem saját állampolgáraikról, akik ráadásul nem is az ő területükön vannak? Semmilyenen... Elcseszett egy világ ez, és nem csak emiatt :(

    (#32) bwooster:
    Ez a dolog nekem is ismerősen cseng, volt is belőle vita bőven, hogy most akkor ez hogy is van. Az Azure portálon lehet állítani, hogy hová kerülhetnek az adataid (melyik rágióba).

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz emvy #34 üzenetére

    Most itt nem csak erre gondoltam, hanem hogy mindenhol megfigyelnek mindenkit (hivatalosan kimondva a nem USA állampolgárokat figyelik csak, a sajátjaikat csak nyomós érvek alapján). Szóval ha nem használod a termékeiket, akkor is tudnak rólad ~ mindent. Erre pedig nincs jogalapjuk. Na most persze egy kis titkos egyezmény itt, egy - két szerződés ott, és máris minden működik...

  • Khan13

    senior tag

    válasz Воланд #39 üzenetére

    Erre mondják sokan, hogy ez csak a hivatalos álláspont. Amúgy ha ez igaz (és szerintem az - bár sosem fogom tudni), akkor az USA pattoghat, a Microsoft pedig áthelyezheti a székhelyét más régióba, aztán pápá információ szolgáltatás meg adó dollárok.

    (#41) emvy:
    Az agyamra ment az egyetem és az állásom veszélybe kerülése, szóval mostanában elég sokat vigyorgok és vagyok vicces hangulatban :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák