Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Bici #5 üzenetére

    "Egyáltalán miért baj, hogy készpénzzel fizet a lakosság?"
    ennyi. nincs is nagyon mit hozzátenni...

    ****

    ezt a kártyarendszerek és a bankok próbálják belénksulykolni, hogy mennyire szüksgünk van rá.
    mennyire kényelmes, biztonságos.
    pedig nem.

    ha az embernél van 20-50-100k, és ellopja zsebes, betörő, mert figyelmetlen, óvatlan, vagy egyenesen hülye voltam, akkor igy jártam.
    de ha a kártyaadataimat szerzi meg valaki, (mert ugyancsak figyelmetlen, óvatlan, vagy egyenesen hülye voltam), sokal rosszabbul járhatok.

    amíg egy zsebes kipakol, ahhoz fizikálisan ott kell legyen.
    de nekem ne lopja le senki a pénzemet a világ másik ponjáról, egy laptoppal, pizzaevés közben.

    csak 2 példa:
    dél-kóreában 100.000.000 kártyaadat ellopása.
    és csak egy múltkori, itteni hír...

    nagy összegre peidg ott a bankból indított átutalás.
    (nem netes, nem telefonos...) :N

    *****

    és ha mégis eltűnt a számlámról a pénz, akor megkérem, hogy ugyanmár mutassák meg a biztonsági felvételt, amikor bent vagyok a bankban, és beadom a megbízást.

    viszont minden más esetben, amikor emberi érintkezés, (tettenérhetőség), és/vagy kp forgalom nélkül, adatok formájában utazik a zsé, akkor a pénzétől megszabadított júzer igencsak vakaródzhat, ho gybizonyatsa, nem ő járt egy csaló által átírányított oldalon.

    *****

    csak hát a kártyarendszerek üzemeltetői érdekeltek a kártyapénz miatt, a bankok a humán erőforrás leípítés miatt az elektronikus fizetés terjedésében.
    és aki ebből él, pesze, hogy ezt harsokja, hogy ez nekünk mennyire kell, és mennyire biztonságos, kényelmes és jó.
    pedig nem feltétlenül... :N
    (azokról a gondolkodásra képtelen néptömegekről meg nem is beszélek, akiknek minden feltétlenül jó, ami műszaki haladás...)

    ******
    ******

    az egész pontosan parallel az ingatlanhirdetés átszerveződésével, és az ingatlanközvetítés megjelenésével.

    30-40 évvel ezelőtt az emberek pont ugyanolyan gyorsan tudtak eladni lakást.
    a vevő sem talál hamarabb, hiába látja a képeket, úgyanúgy megnéz vagy 50 kéglit...

    az ingatlan szakma kikerülhetetlen tényezőként beékelődött a vevő és eladó közé.
    azaz inkább ezt próbálja elhitetni a piaccal. (pont, mint a bankok a kártyáikkal.)

    ****

    na, nem folytatom.
    végtelenül megértem, aki idegenkedik, eyenesen rühelli a kártyás fizetést.
    nekem már akkor volt eurocheck kártyám, amikor még keveseknek volt.
    csak bajom volt belőle, nem részletezném.
    és még hülye sem voltam nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz dabadab #134 üzenetére

    "hogy a kp. biztonsagosabb, mint a szamlan tartott penz - amit ugyan nem igaz, de hat jol hangzik."

    sehol nem írtam ilyet.
    vagy ha igen, mutasd már meg, hogy hol.
    a kártyás fizetésről van szó tudtommal, nem a bankszámlákról.
    olvasd el még egyszer, mit írtam, és légy szíves, ne forgasd ki az ember szavait.
    :N

    de mivel ez nehéz, leírom zanzásítva:
    1. inkább megkockáztatom, hogy a 20-50, max 100k-mat lopják el, mint a kártyaadataimat.
    2. ha nagyobb fizetés van, arra ott van a bankfiókból, személyes közreműködésem által indított átutalás.

    ha jól tudom, az infotech szekorban dolgozol, és többször hangoztattad már, hogy mennyire biztoságos a biztoság.
    ezt belülről, szakmai szemüvegen keresztül biztos így is látod.

    így el sem várom, hogy más véleményen legyél.
    pont olyan naív dolog lenne, mint pl. a geszti pétertől elvárni, hogy beismerje, mennyire manipulatív, és hazug az egész reklámipar, és egyáltalán nem szolgálja a vevők érdekét.

    *****

    (#137) emvy
    "t van, ahol inkabb papirpenzt celszeru vinni kartya helyett: sztriptizbar"
    :DDD
    de ott van függőleges kártyalehúzó...

    ******

    és addig, amíg fizethetünk kp-vel, baromira nem érdekel, hogy ki és hogyan netbankol, fizet kártyával.
    csak minket, begyepesedett konzervatívokat hagyjanak békén.
    én nem akarom őket meggyőzni, viszont ők se akarjanak engem...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz steven84 #177 üzenetére

    vó't má'. :DDD

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz sz.balazs.95 #336 üzenetére

    :R

    (kis fáziskéséssel.)

    ***

    én valszeg jóval vénebb, te valszeg jóval fiatalabb vagy.
    de ez totál érdektelen.
    az egész témaindító cikk utáni hsz és vitafolyamban a tiéd volt talán az egyetlen, egyszerre tárgyilagos, független, objektív és egyszerre szubjektív vélemény.

    *****

    nem tudom, hány éves vagy.
    őstag rangúként valszeg nem erre a véleményedre reggeltél be.
    de kb. minden gyökér, manipulatív bank-brigantinak ajánlanám ezt az őszintének tűnő hsz-t elemzésre, hogyan is kéne viszonyulni az ügyfeleikhez...

    ****

    :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Pikkolo^^ #521 üzenetére

    én meg tudok egy másik történetetet.

    évekkel ezelőtt volt.
    fogarasi úti tesco, tél, rohadt nagy hóesés.
    ott áltak az emberek, és nem tudtak a pénztáraknál kártyával fieztni.
    totál behalt a rendszer.

    úgy néztek egymásra a pénztárosok és a kártyával fizetni kívánó vevők a csodára várva, mint amikor dévényi tibibácsi kifogta az aranyhalat.

    én meg szépen odamentem, kp-val kifizettem, és eltoltam a szekeret.

    most ez kb olyan sűrű, mint amikor egy cba-ban nem tudnak visszaadni.
    de kártyás fieztés esetleges lebénulásából adódóan kicsit nagyobb gondok lehetnek majd a jövőben.
    legalábbis nagyobbak, mintha nincs váltópénz...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Pikkolo^^ #523 üzenetére

    igen.
    most valóban így van.
    de amikor majd a kp-t majdnem teljesen, vagy teljesen leváltja az elektronikus fizetés, akkor elképzelni nem tudják az emberek, mi történik egy akár csak pár órás lebénulástól.

    és nekem pl. kétségem sincs, hogy ez meg fog történni.
    hosszúsága, gyakorisága, így a károkozása csak a kérdés.

    de ez szubjektív módon megint csak a jövőkép és bizalom kérdése.
    amit majd a jövőben való megtapasztalás tud igazolni.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák