Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    válasz rt06 #82 üzenetére

    kerlek mondj nekem olyan, c# nyelvet is tamogato fejlesztorendszert (azert pont ezt, mert engem perpill ez erint), ami a visual studio szolgaltatasaival egyenertekut nyujt (beleertve a mar emlitett debugger-t)

    MOD: broáf, miért nem csinál kicsi előnézetet a fórum? Kép törölve.

    monodevelop
    Melóhelyen a windowsos srácok egyfolytában átkozzák a VS debuggerét, hogy így nem áll meg breakpointon meg úgy szar ... ahhoz képest a monodevelop egy felüdülés. Van breakpoint (feltételes is), watch, threads, call stack, immediate, IL disassembly ... mi kell még? (edit and continue még nincs, de azt a microsoftnak is sikerült működésképtelenné tenni ha mondjuk lambdákat használsz) Ja és persze a mono --trace, valamint az egész forrása kompletten (ami jó, ha valamit már tényleg nem lehet kitalálni a doksi alapján). No és persze ingyen.
    Ok, egyéb nyalánkságokban le van maradva (mittudomén, gui designer) de azok engem "perpill" nem érintenek :P

    Amúgy egyetértek bambanoval: ha már a microsoft termékeket nyomjuk az iskolákban, akkor inkább ők fizessenek ezért nekünk és ne mi nekik ... Nem hiszem, hogy aki monodevelop segítségével megtanult c#-ban programozni, annak később bármi nehézséget okozna mondjuk 1 hét(vége) alatt megismerkedni a visual studioval ha esetleg arra lesz szükség. Ha mégis, akkor keressen más pályát mert programozónak túl hülye. Röviden: oktatásba bőven elég. Nyilván lehet olyan szakterület ahol esetleg tényleg indokolt specifikus windowsos dolgok használata, de nem hiszem, hogy ez annyira általános lenne, hogy érdemes országos megállapodást kötni. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Jester

Új hozzászólás Aktív témák