Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    Törés mindenre van. Láttam már pár ilyen zsaroló vírust és le is szedtem jó párat. Ha dekódolni kell a fájlokat, arra mindig van valami megoldás. A vírusvédelmi cégek, pár perc hátrányban loholnak a hekkerek mögött... Reggel befertőzik a szervered és zsarolnak, estére már kiadja valamelyik vírusvédő team a dekódolót rá... nem kell pánikolni és baleknak lenni, csak türelmesnek és körültekintőnek... Jah és komoly céges adatbázisokat, éles profi weboldalakat és hasonlókat, nyilván napi mentéssel kell védeni.. dolgoztam olyan helyen ahol duplikált mentés volt, egy a helyi páncélban, egy egy másik épületben (hátha belőnek egy rakétát), sőt van aki teljesen letükröz mindent. Ha felrobban kigyullad leég az egész épület, egy órán belül egy másik helyen onnan folytathatják, ahol az épület kiürítésekor abbahagyták (már ha túlélték nyilván...)

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Lenry #15 üzenetére

    Amikkel én találkoztam, mindenre volt dekódoló... de hát ez csak pici istenhátamögötti hely... biztos a szilikonvölgyben másképp mennek a dolgok...

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Jah elfogadom, hogy csak szerencse volt. Viszont ahol tényleg élet-halál fontosságú cuccok vannak, ott a napi mentés, tükrözés, redundancia minden ilyen szirszar, alap dolog.. én egyszerű júzerként is azt csinálom, hogy kb hetente csinálok egy teljes klónozást (direkt nem tükör, mert ha durran, akkor durran a tükör együtt), elteszem a másik hdd-t kicsit arrébb (de mostanában gondolkodom, hogy széfet bérlek és oda rakom), ha valami kardinális változás volt a rendszeremen, akkor rendkívüli klónozást csinálok a backup hdd-mre... de 1-2 hetente mindenképp áthúzom... Holott nekem nincsenek élet-halál adatok a lemezen, leginkább játék mentések, meg a hülyeségeim amiket így, mint épp most zagyválok, text-fájlokba mentegetve, meg hasonló átlagos marhaságok, amik ha vesznek mind, akkor sincs semmi tragédia, kicsit (vagy esetleg néha jobban) kellemetlen, de nem döglök bele.. De hogy cégek, vállalatok, intézmények, ahol tényleg szinte élet-halál szintű adatok vannak és nem biztosítják be magukat, és egy ilyen aljadék vírus be tudja őket zsarolni, az szánalmasan nevetséges... ahol komoly IT-sek vannak, ott KELL LEGYEN erre mindig valami preventív megoldás, és körberöhögik a vírust, ha be is esik néha egy-egy... nemde?

Új hozzászólás Aktív témák