Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerintem, az a baj, hogy a legtöbb állami/kis/középvállalati helyen, nincs is mentőrendszer, nem, hogy még értelmes is. Ez onnan ered, hogy egy jól elszeparált mentőrendszer, az bizony, nem játék és mese, meg az ára sem, meg az ember sem aki ismeri. Linux/UNIX rendszereknél még csak csak megoldás az ingyenes alternatíva, vagy ha LVM van, akkor a helyi snapshotból elvitt rendszer mentés. (Bacula, rsync, rsnapshot, amanda stb). De virtuális környezetben, ahol nem KVM/XEN megy, hanem az igazi nagyágyú VMware, oda kell már rendes szoftver is, a legtöbb kis cégnek nem, hogy mentőszoftverre, hanem még vCenterre sincs pénze. A hyper-V-t hagyjuk, mert még gyerekcipőben jár.

    Visszatérve a mentésre, szerintem egy jól megtervezett VTL, TL, mentőrendszer, amit például egy igazi professzionális mentőszoftver hajt például Tivoli Storage Manager, Cristie cuccokkal, az bizony 20 - 50 milla, és ha jól is akarom üzemeltetni nem baj, ha van ott egy jó Power7/8 is, amin a szerver fut, a legtöbb cégnek a power ára is problémás nem hogy még egy értelmes mentőrendszer.

    Szerintem aki azt gondolja, hogy a "RENDES IT-s" csodát csinál az kicsit el van tévedve (Mondjuk Magyarországon vagyunk), Igen van ahol tud csodát csinálni ha Linux alapú az infrastruktúra szerver park akkor igen tud (és mondjuk azokon az Linuxokon nem oracle,SAP, vagy egyéb nyalánkság fut), de ha nem vagy van tényleg professzionális virtualizáció, vagy Windows-okkal, akkor ott ette meg a fene az ingyenességet, és profi cuccokat igényel akkor nem ússza meg rengeteg pénz nélkül, ami meg nem az IT-stől függ...

    Most infrastruktúra eszközökről beszéltem, nem Mancika XP-jről.

    (#9) Lenry

    Csak a smiley maradt el? ;]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák