Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nunder

    őstag

    Először is leszögezném, hogy ez a legmegindítóbb cikk, amit valaha a Logouton, de megkockáztatom, akárhol olvastam. Érződik benne az élettapasztalat, még úgy is, hogy sosem beszélgettem senkivel, aki eme kor sarjaként ilyen témával foglalkozik.

    Sajnos, vagy nem, de nem éltem azokban az időkben, így én is csak visszaemlékezéseket olvastam, hallottam, de azok inkább az átkos idejének magyarországi viszonyait taglalják, nem a kor generációjának segélykiáltásait. Hallgatva ezeket a klasszikus riffeket és témákat elgondolkodik az ember, hogy milyen más volt akkoriban az élet.

    Mivel én csak a zenei résszel vagyok tisztában, ezért hatványozottan adok igazat az utolsó pár bekezdés tartalmával, miszerint a zene manapság nem zene. Ahogy írtad, hogy Nicko kezéből kiesik a dobverő és a többi, a hideg futkosott a hátamon. Én is a kemény zene híve vagyok, de abból is a melodikus tartalmú együttesek a kedvenceim. A mai fiatalság által hallgatott szenny nem is nevezhető zenének az én értelmezésem szerint. És tényleg, mi lesz akkor, ha a nagy öregek kidőlnek a sorból. Bele se merek gondolni. Természetesen vannak most is tehetséges zenekarok, akikben megvan az, hogy a régiek nyomdokaiba lépve kicsit kizökkentsék a világot a mostani posványból, de erre nem készült még fel a mai ifjúság. Mert amíg az kell az embereknek, hogy a rapperek/popperek/rockerek/hop-hopperek arról énekeljenek, hogy mennyire jók a nők és hogy milyen jó szétcsapva duhajkodni valamelyik bárban, addig nem lesz értékelve az igazi zene.

    Köszönjük a cikket, máris másként állok neki a vizsgára tanulásnak, holott reggel még nem volt nagy kedvem hozzá.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák