Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #82595328 #149 üzenetére

    Ez nem a szavakon rugózás, mert nagyon nagy különbség van aközött, hogy amúgy is mennél valahova és beül valaki melléd, vagy neked eszedbe se jut odamenni, csak ha odamész, akkor fizetnek érte. Illetve én úgy látom, hogy nem érted valójában miről szól az Uber. Elméletileg lehetőséget adhatna olyanra is amit írsz, de ha a szoftver kiírja az utasnak, hogy tőle 500m-re van a sofőr, tehát odaér 1 perc alatt, ehhez képest a sofőr 10 perc alatt ér oda (felkel az asztaltól, felveszi a cipőjét, lemegy az autóhoz, elindul, stb), akkor első 5 utas után kizárják a rendszerből, annyira le lesz pontozva. Gyakorlatilag hosszú távon Uberezni (Uberrel sofőrködni) csak olyan ember fog tudni, aki rendszeresen vagy rendszertelenül, de egy egybefüggő időt áldoz kifejezetten idegenek fuvarozására.
    Amúgy ahogy a topicban is leírtam én totál az Uber pártján állok, és szerintem is a szabályozás a probléma, és olyasmi lenne a megoldás, mint Észtországban is. De ettől függetlenül az Uber nem "hobbi taxizás". Főállásos taxisás? Lehet. Mellékállásos és/vagy rendszertelen jövedelemkiegészítés? Lehet. Úgyis otthon ülök, ha valaki szól elugrok érte és elviszem valahova? Kizárt.

Új hozzászólás Aktív témák