Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    Nekem viszont az álságos "védekezésekkel" van ki már a könyököm.

    "Szar a zene, nem érdemes úgyse megvenni..." – akkor letölteni sem érdemes. Nekem legalábbis nem.

    "Egyszervégigtolós játék..." – ki mondta, hogy csak egyszer lehet vele játszani? Talán gyerekkorunkban egyszer "végigtoltuk" a piros lendkerekes kisautót, és másnap már másikkal játszottunk? Hát nagyon nem.

    "Jaj, istenem, nem tud még egy Audit venni a Mercije mellé..." – Nem erről van szó. Attól még, hogy valaki tehetős, még senkit sem jogosít fel arra, hogy megkárosítsa, még közvetve sem. (Nem vesszük meg a termékét pénzért, hanem beszerezzük ingyen – közvetett károkozás.)

    Gyerekként én is vágytam sok játékra, és nem kaptam meg őket, mert a szüleimnek nem telt rá. Felnőttként is sok dologra vágyom, de ha nem telik rá, akkor nem lopom el. Annak ellenére, hogy én is warezolok, normális, emberi méretek közt. Ha érdekel egy film – de csak ha tényleg érdekel! – akkor töltöm le és nézem meg. Játékot soha nem töltöttem le, mert nem érdekel. Nem játszom. Zenéket gyakorlatilag azokat szerzem be újra, amiket a 80-as években összegyűjtögettem kazettán, bakeliten, és azóta már elvesztek. Néha persze lerántok egy-egy nyelvleckét, vagy hangoskönyvet, mert tanulom, és hasznos, másképp pedig nem tudnám megfizetni, ilyen is van. De nem a warezért élek. A warez bizonyos mértékben megsegíti, könnyíti az életem, de nem tartom nélkülözhetetlennek. Vannak viszont akiknél éjjel-nappal megy a torrent, és mindent letöltenek, csak azért, mert letölthető, miközben végignézni(hallgatni/játszani) fizikai képtelenség, mert egy nap 24 órája kevés rá.

    Szóval hanyagoljuk már ezeket a nyomós érveket! A kiadók elítélendő módon viselkednek, mert harácsolnak? Hát aki orrba-szájba warezol, az mit csinál, ha nem harácsol? Miközben ugyanúgy megideologizálja a lopását, ahogy a kiadó a saját pénzbehajtását!

    Senki sem szent. A kiadók sem. A userek sem. Nem kell a warezzel hencegni, felvágni. Maradjon magánügy. :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák