Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bada Bing

    tag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    Minden észrevételnek nagyon örülök.

    1. Ennek különösen. Azért példálózik vele a cikk, mert azt hittem, hogy igaz. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet, igyekszem hasonlóan őrült, de valós példát felhozni helyette.
    2. Erről volt egy korábbi bejegyzésem. Itt azért nem említem, mert jelen esetben nem a félreinformált, ártatlan, ámde nagyszájú tévhitterjesztőkről van szó. Aki ennyire üzletszerűen és gépiesen terjeszt nemcsak téves, hanem értelmezhetetlen kijelentéseket, az alighanem önmaga is tisztában van vele, hogy lódít. Másrészt végső soron a Dunning-Kruger hatást tényleg mindenhol meg lehet említeni, mert alapvető emberi tulajdonságról szól. A cikk hátulról harmadik bekezdésének utolsó előtti mondata igazából erre is utal.

    @Ghoosty: Tetszik, amit mondasz. Tényleg érdekes és önkényes, ahogy az általános műveltség kategóriáját a humán ismeretek kisajátították. Ez nyilván tetszési alapon, spontán módon alakult így. Könnyű lenne azt mondani, hogy ez azért van így, mert a humán ismeretek elsajátítása könnyebb, vagy legalábbis kevesebb erőfeszítést igényel. De ez nem biztos, hogy így van, erről majd ír más.

  • Bada Bing

    tag

    Mivel megkezdődött a net mélységes bugyrainak bekotrása a fórumra, emlékeztetőül összefoglalom a cikkben megfogalmazott főbb gondolatot.

    Az írást gondolatébresztőnek szántam, egy alapkőnek, amelytől elindulhat az olvasó, hogy megértse: mi tudományos és mi nem az. A tudományos módszertannak ugyanis nagyon szigorúan lefektetett szabályai vannak, amelyet a használói jól ismernek, de a népesség többsége nagyon keveset tud róla.

    1) egyik szabály szerint sem vagyunk tudományosak attól, hogy olyan szavakat használunk, mint rezonancia
    2) egyik szabály szerint sem tudományos egy szöveg attól, hogy a neten találtuk
    3) attól sem válik tudományossá, ha forrás nélkül bekopipésztelem egy fórumba és Google Translate-tel még egyet rúgok bele, hogy végképp áttekinthetetlen és értelmezhetetlen legyen [#27]

    Általában véve is felhívnám a figyelmet, hogy az interneten található információk 98%-a hülyeség. Az internet tudományos része az elismert egyetemek, kutatóintézetek honlapjával (MIT, Caltech), a népszerűbb része New Scientisttel kezdődik, és a Google Scholarral teljesedik ki. Aki szeretne tudományos ismeretekkel gazdagodni, ezeket a forrásokat ajánlom.

    Lehet hinni, meg fanbojkodni, csak nem kell azt hirdetni, hogy ez tudomány. Akik tényleg tudományos munkát végeznek, azoknak lehet, rosszul esik, hogy totális kontárok is egy céhen belülinek vallják magukat. Mivel a kutatók rendszerint nem árulnak semmit, és egymás közt egy pillanatig nincs kételyük afelől, mikor tudományos egy munka, a cégekkel ellentétben nem foglalkoznak márkájuk hitelrontásával, bár időről időre felszólalnak bizonyos kérdésekben.

  • Bada Bing

    tag

    válasz JColee #63 üzenetére

    Szerintem is kár. Gyógyszer is, karkötő is felesleges. Jézus ereje mindenkit meggyógyít.

  • Bada Bing

    tag

    válasz JColee #65 üzenetére

    Nem hát, én mondom :) Annak nem sok értelme lenne, hogy ismételgessem, amit te mondtál. Mindenkinek üzentem, csak szerkezetileg a te hozzászólásodhoz illeszkedett.

  • Bada Bing

    tag

    válasz EFXfan #68 üzenetére

    Itt még nincs leírva hivatalosan, hogy oké hat, ennyi a különbség.

    Így van, erről beszélünk a kezdetek óta. A forgalmazón kívül senki sem igazolja, hogy működik. Működhet? Igen.

    Az ember pénzére utazó csalók mondhatnak igazat? Igen, csak mindig fizetés után derül ki, hogy hazudtak. Ezért kell óvatosnak lenni, és megvárni, amíg egy független kutatás alátámasztja a jelen esetben egyébként értelmezhetetlen, áltudományos, virítóan átlátszó marketinges bullshitet.

  • Bada Bing

    tag

    válasz EFXfan #70 üzenetére

    Régen az emberek nagyon sok dolgot csináltak, aminek semmi haszna nem volt, de aztán elkezdték használni a fejüket. Írtam erről egy hosszabb bekezdést, melyet megtalálsz ezen fórumtéma vonatkozó írásában. Ajánlom egyébként az egész cikket, mert akkor nem kell kommentekben ismételgetnem magam.

  • Bada Bing

    tag

    A cikkben még feltételes módban írtam a termék működőképességéről, az egész mese hihetőségéről, illetve arról, hogyan lehetne ingyen megvizsgálni, hogy hat-e egyáltalán. Nos, az Ausztráliában történtek után már sokkal magabiztosabban fogalmazhatok.

    Miután a helyi versenyhivatal felszólította az ott kereskedő Power Balance céget termékének működőképességének igazolására, ők bárminemű próbálkozás helyett (ld. jelen témához tartozó írás Honnan tudjam? részét) inkább elismerték, hogy nem működik a dolog, és félrevezették a vásárlókat, megsértve ezzel a hatályos kereskedelmi törvényt.

    A cég vállalta, hogy nem fogalmaz meg többé független kutatások által alá nem támasztott állításokat termékeivel kapcsolatban; minden vásárlónak teljes visszatérítést biztosít akik becsapva érzik magukat; korrekciós hirdetéseket jelentetnek meg, megelőzve a vásárlók további félrevezetését; a termék ausztrál honlapjáról minden félrevezető információt eltávolítanak; eltávolítják a Performance Technology szavakat a márkáról és programot indítanak az elvárásoknak való megfelelés érdekében.

    Őszintén szólva meglepett, hogy ennyire könnyen megadta magát a cég, bár cikkemben is felhívtam a figyelmet a hologramos karkötőkkel kapcsolatos állítások nevetséges és értelmezhetetlen voltára, így alighanem fölöslegesen viaskodtak volna, a profitot pedig már úgyis régen bezsebelték. Elismerésre méltó lépés ez az Ausztrálok részéről, akik láthatóan aktívan tesznek ellene, ha teljesen hülyének nézik őket.

    Vonatkozó bejegyzésem

Új hozzászólás Aktív témák