Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz csabaB #27 üzenetére

    Na, én utánanéztem, de csak szőrmentén, mert olyan töménységgel nyomatják a hülyeséget, ami nekem kicsit sok. Igazából két kérdésem van ezzel kapcsolatban:
    1. Mégis honnan a túróból jönnek ki ezek a számok? Tehát például honnan tudjuk, hogy a 40,994Hz az izületi gyulladások frekvenciája? Miért nem 40,997? És mi van akkor, ha nekem vastagak/vékonyak az izületeim, vagy miért nem függ a gyulladás méretétől? Vagy az is mindegy, hogy a térdem vagy a könyököm gyulladt be?
    2. Azt állítod, hogy egy adott frekvenciájú szinuszjel hallgatásától meggyógyulsz. Neked nem gyanús ez az állítás egy picit sem? Nem érzed, hogy bullshit szaga van?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz csabaB #32 üzenetére

    Azért nem használja a gyógyszeripar a gyógyító frekvenciákat, mert nagyobb üzlet 3 fillérért előállított gyógyszereket ezrekért eladni
    Az van, hogy megmondani a frankót az interneten a gyógyító hullámokról ingyen van. Kifizetni párszáz ember több éves munkáját, ami egy gyógyszer kifejlesztéséhez kell, az meg több millió dollárba kerül. Na most akkor melyik éri meg jobban? Főleg ha hozzávesszük, hogy amíg te vagy más következmények nélkül okoskodhat az interneten, a gyógyszergyárnak kötelessége bizonyítani is azt, hogy a terméke valóban működik. Ez további pénzbe kerül (mert igen, van olyan, hogy belevernek dollármilliókat és nem lesz jó az eredmény). Szóval akkor még egyszer, melyik olcsóbb?

    mint ahogy a különböző alternatív energiákkal működő autók helyett ma is belsőégésűekkel járunk!!!
    Szerintem jelenleg a világ legjövedelmezőbb üzlete az lenne, ha valaki a piacra dobná a föld rezgésével / csapvízzel működő autót. Valahogy ez mégsem történik meg, sehol egyetlen működő prototípus, az energialobbi mindent és mindenkit elhallgattat. Nagyon valószínű eset, tényleg..

    A NASA példához néhány link:
    Mondjuk egy nasa-s linket adjál már. Elhiszem, hogy ugyanazt a fasságot az interneten több olyan oldalon is meg lehet találni, amelyek fasságok terjesztésével foglalkoznak. Nem vagyok fizikus és gyógyszerés sem, de laikusként is megdöbbentő, mennyi hülyeséget bírnak leírni az emberek úgy, hogy nem csak az érvelésük hibás logikailag, de még az egyes kiragadott mondatoknak sincs az égvilágon semmi értelmük.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz EFXfan #60 üzenetére

    Nem mellesleg viszont sok olyan gyógyszer is van, amely egyesekre semennyire sem hat. Na, ilyenkor mi van? Be kéne perelni a Teva-t, vagy hogyan?
    Nem, ez előfordulhat. A gyógyszernél a hatékonyság azt jelenti, hogy objektíven mérve az emberek többségénél lényegesen nagyobb a hatása, mint a placebónak. Mivel a placebó bizonyos esetekben meglepően jól működik, ezért olyan fontos, hogy szubjektív tesztek helyett objektív teszteken is vizsgálják, hogy valóban hatásos-e a szer. Az alternatív gyógymódok többségénél szubjektív hatás szokott jelentkezni, objektíven vizsgálva viszont általában bebizonyosodik, hogy nincs komolyabb hatása a placebóhatáson fölül.
    Ezért nem érdekes, hogy 1-1 embernek személyesen bevált-e vagy sem, mert ugye azt szeretnénk tudni, hogy valóban működik-e az adott szer vagy sem. Ezt pedig úgy lehet megtudni, hogy megnézzük, megmérjük, kiszámoljuk, hogy működik-e vagy sem. És sajnos az ilyen alternatív csodaszereknél a végeredmény általában az, hogy nem működnek.

Új hozzászólás Aktív témák