Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somogyib

    őstag

    válasz jerry311 #11 üzenetére

    "...olyan technológiákat kezdenek alkalmazni, amiben az elvi lehetősége is kizárt annak, hogy a cég segíthesse a készülék feltörését. Gyakorlatilag minden fontos kulcs és védelem a készülékben lesz"

    Szerintem aki a kódot bitről bitre ismeri, annak van backdoorja a rendszerben bármihez. Tökmindegy, hogy milyen "védelem" van a készülékben.

    De szerintem az egész hercehurcában az a lényeg, hogy nincs egy kézzel fogható precedens az ügyben.

    Mert pl. mi fordulhat elő:

    1. A hatóságoknak hozzáférése lesz a telefonokon tárolt összes adathoz, de semmi érdemleges információhoz nem jutnak. A terroristák lerombolnak egy fél várost valahol -> Konklúzió: felesleges ez az egész hercehurca a telefonok titkosításának a feloldásával.

    2. Nem férnek hozzá a hatóságok az adatokhoz, viszont később kiderül, hogy ha hozzá fértek volna, akkor megakadályozhatták volna a cselekményt -> Konklúzió: ki kell adni a hatóságoknak a backdoor lehetőségeket.

    3. A hatóságok hozzáfértek az adatokhoz, így megakadályozhattak egy terrorcselekményt -> Konklúzió: lásd 2. pont.

    Amíg nem tudjuk, hogy van-e foganatja egy ilyen intézkedésnek, addig csak okoskodhatunk róla...

    De az 1 milla/telefononon én is jót röhögtem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák