Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz MongolZ #15 üzenetére

    Ja, építkezni nem lehet, de bontani azt annál inkább... közröhej! Tudomásom szerint attól még nem leszek adócsaló, ha véletlen van pénzem sportkocsira, mert ebből nem következik az konzekvensen, hogy nem koplaltam hónapokat vagy etet más a családból, miközben fizetem rá a 40 ezres részleteket esetleg.

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz MongolZ #28 üzenetére

    Bontani sem lehet.

    Tényleg?! Én itt legalább 8-10 épültet tudok, amire nem volt bontási engedély soha, semmi formában, mégis hűlt helyük van. Persze ismeretlen tettes ellen folyik a "nyomozás". Segítek egy kicsit megérteni miből áll ez a nyomozás: papírmunkából. Beírják hányszor voltak terepszemlén... Kimentem egyik helyszínre a hétvégén: messziről hallani hogy verik szét a tégla falakat... baromi nagy meló volna odamenni és megkérdezni ugyan ki adott ki bontási engedélyt műemlék épületre?! Persze hogy senki! Nem az emberek zsebében kéne kotorászni, mikor a millió forintok ott pusztulnak a megcsonkított vasútvonalakban, az elhagyott gyárakban, a tönkretett közparkokban, a felgazosodott játszótereken, amiken nincs már gyerek aki játszana, mert a Facebook leszívja az agyát időben...

    "Miért nem lehet azt megérteni, hogy itt jellemzően azok a célszemélyek, akik minimálbérre vannak bejelentve, de mondjuk 40-60 milliós autókkal járkálnak?"

    Történetesen ismerek egy embert itt, aki buszsofőr és 35 milliós kocsija van. Nem keres rosszul, nem minimálbér, de ennyire jól sem. Családi összefogás van a dolog hátterében, nem adócsalás, nem lopás...ugyan hadd üljön már bele a SAJÁT autójába, úgy hogy nem kell attól tartani, hogy a NAV kommandó rárúgja az ajtót...aztán persze elnézést kérnek...

    Különben is: személyiségi jogok is vannak a világon. Először csak a Facebookra jön be, hogy a PRIVÁT tartalmam megnézze, legközelebb bekamerázza a házam, nem-e zabálok kaviárt esténként... na álljunk már meg azért valahol!! :(((

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Psych0 #43 üzenetére

    "Ezzel mire akarsz kilyukadni? Akinek 35 milliós kocsija van, az mind buszsofőr? Vagy akinek jó kocsija van, az mind családi összefogásként kapta? Vagy akinek jó kocsija van arra rárúgja az ajtót a kommandó? :("

    Arra akarok kilyukadni, hogy lehetetlen megítélni pusztán felszínes látszati képek alapján, esetleg Facebook profilból, hogy kinek honnan van pénze, vagy ingóságai...

    "Miért nem fogod fel, hogy azokat keresik, akik csaltak, ha meg a nav megkérdezi, honnan van, akkor a nem csaló válaszol, a nav megköszöni a segítséget, és továbbáll."

    Persze. Már vissza is estünk a fasizmusba. "Majd mi eldöntjük ki a zsidó" helyett, "majd mi eldöntjük csaltál-e adót". Magyarázkodj nyugodtan csak, ha véletlen befizetsz egy luxus hétvégére minimálbérből, mond csak nyugodtan, hogy összegyűjtötted kínkeservesen, mikor felhívnak a Wellnes hétvégén vagy meglátogatnak éppen...

    A csaló is ezt fogja tenni, magyarázkodik. Hogyan fog működni a szelekció?

    "Az a probléma, hogy amit mindenki megnézhet, az nem privát. Ha lekorlátozod a tartalmad, mint minden normális ember, akkor nem látja a nav."

    De igen, látja. Ráadásul nem csak ők, hanem bárki, akinek magasabb szintű jogosultsága van, mint neked átlag felhasználóként. Van admin profilom másik siteon (nem Facebook): be tudok lépni bárkinek a privát mappájába. Éppen csak át kell vennem az ő jogait...

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Psych0 #47 üzenetére

    "A hírben hol olvastad hogy facebook profil alapján büntetnének? Profil alapján vizsgálhatnak, sőt inkább arról ír, hogy az aki apróhirdetve nyit boltot, inkább azt figyelik."

    "Akit gyanúsnak gondolnak, behívják nyilatkozattételre."

    Tehát közvetve büntetnek. A munkanapod gondolom senki sem fogja megfizetni, amit a munkahelyed helyett a NAV irodában töltesz el...

    "Amúgy Godwin törvénye alapján buktad a vitát ;)"

    A törvény azt mondja ki, hogy annak az esélye, hogy valaki hozzám hasonló példát vet fel szinte 100%, ebből te nem tudom hogy vontad le a következtetést, hogy aki ezt megteszi, az bukta is a vitát...

    "Kiadni 3. félnek, az bűncselekmény, kiadni hatóságnak, azt meg kötelező."

    Tudomásom szerint csak büntetőjogi eljárás kereteiben kérhetnek ki ilyesmit, másrészt mint mondtam is én azt kifogásolom, hogy vizsgálati alapot képezhet egy személlyel nem összeköthető sitera feltöltött anyag. Hint: nem tudom hány ugyan olyan profil lehet a Facebookon névre azonosan, akár egy nagyvároson belül is. Ebből ha egy adócsaló, akkor most megszívja a többi is?!

Új hozzászólás Aktív témák