Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz DJS #37 üzenetére

    "a felhasználó hozzájárul és tudomásul veszi, hogy a Prohardver lapcsalád oldalain megjelenő írásainak, valamint fórumbeli hozzászólásainak szerzői jogaival kapcsolatosan, a személyhez fűződő jogainak megtartásával, lemond a vagyoni jogairól és a Prohardver Kft.-nek engedélyezi a felhasználás jogát. Írásaira és hozzászólásaira vonatkozóan, sem anyagi, sem más jellegű követeléssel a Prohardver Kft. felé nem él, nem élhet."

    Ezt idézted.

    Csak a vagyoni jogaidról mondasz le, azaz nem támasztasz semmiféle vagyoni követelést a "munkádért". Le van írva, hogy a "személyhez fűződő jogainak megtartása" mellett.

    Abban igazad van, hogy nem részletezi, hogy mire használja fel, de mivel a PH lapcsalád egy informatikai oldal fórummal, így valószínű ezen az oldalon történő felhasználásra gondolnak.
    Ahogyan már többször is történt, nagyon helyesen, szerző és cikk megjelölés mellett idéztek LOGOUT-os blog bejegyzésekből/tesztekből. Legtöbbször kattintható, tehát az eredeti cikket azonnal elérhető formában.
    Persze, ettől még fel lehet vetni az oldal tulajdonosának, hogy pontosítsa a felhasználási területeket.

    Értem amit a felvásárlással kapcsolatban mondasz, viszont nem feltétlenül van rá szükség.
    Mondok egy példát. Ha az index.hu-t felvásárolná az origo.hu tulajdonosa, addig nincs probléma, amíg az indexes e-mail címeket nem kezdik origos üzenetekkel bombázni. Tehát ha megmarad a 2 cég külön és nem fuzionálnak, akkor nem juthatnak hozzá egymás információihoz.
    Fúzió esetében természetesen új szerződést kell kötni a felhasználókkal.
    Pl. Externet szolgáltató bizonyos területét átvette a Magyar Telekom NyRT. Ebben az esetben a MT új szerződést köt a felhasználókkal, hiszen beépíti őket a saját cégében, és nem Externetként fut tovább az ügyfelek kiszolgálása, már csak azért sem, mert az Externet megmaradt.
    Tehát maga a tulajdonos váltás nem feltétlenül követeli meg az új szerződés kötést.
    Főleg, ha a tulajdonos cégeinek profilja teljesen különböző, és nincs átfedés. Más kérdés, hogy ebben az esetben valóban nincs joga a cégek közötti információ cserét az ügyfelek engedélye nélkül végrehajtania az azonos tulajdonban levő vállalatoknak.

    Tulajdonképpen a FB kapcsán erről vitatkoztunk:
    ott azért tartom szükségesnek az felhasználói információk újbóli elkérését, mert külsős, azaz 3. fél által fejlesztett szoftverek kapják meg az információkat. Tehát a FB tulajdonosai pusztán egy "Engedélyezem" gomb lenyomása után kiszolgáltatják 3. félnek az adataimat, ami jogilag lehet, hogy helyes, de a sok negatív tapasztalat alapján meg lehet előzni ezekből keletkező problémákat, ha a FB soha nem adja ki senkinek az információkat, csak nyomozati hatóságnak büntetőeljárás esetében.

Új hozzászólás Aktív témák