Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    Sajnos azonkívül, amiről a cikk is szól, van mégegy igen nagy probléma. Neveztesen az ár. Nálunk a mobil internet csomagok ára is elég magas, de lassan kezd tűrhető mértékűre csökkenni. Csak van egy buktató. Mindennapi tapasztalatból tudom, hogy amikor az emberek előfizetnek ezekre a mobil-szélessávú internet-csomagokra, sok esetben fogalmuk sincs arról, hogy mi is áll a szerződésben. Amiatt nincs, ert a szolgáltatók ezeket szépen elrejtik a hangzatos reklámok mögé, miszerint "ilyen egyszerű ez egész, bedugod és megy". Érdemes megnézni, hogy minden reklámban pc/laptop mellé alkalmazzák a 3g-t, nem pedig telefonos lehetőségei miatt (pl videotelefon). Azért, mert ezzel igen nagy pénzeket akasztanak le szerencsételen hozzá nem értő felhasználóktól, akik még a laptop-ot is megveszik akciósan a csomag mellé. Gondolok itt olyanokra, mint pl a havi 5gb siralmas letöltési korlát 5000 ft-ért, aminek átlépése után fizet a tisztelt user 0,1 ft-ot 10kb-onként. Ki lehet számolni hogy mennyibe kerül megnézni egy pár mb méretű .flv videót youtube-on. Nap mint nap találkoztam olyan emberekkel, akik akát havi 100000 ft feletti internet számlát kaptak. Sokszor egyébként a számla sem stimmel. A legutóbbi ilyen esetben a kedves T-Mobile-os "szakember"-hez nekem kellett bemennem egy rokonom helyett, és az asztalt csapkodva és fogyasztóvédelemmel fenyegetőzve sikerült a nettó 56000 Ft-os számlából végső soron bruttó 11000 ft-t csinálni. Nekünk szerencsénk volt. Mert én értek a témához, de aki nem, azt beetetik egy perc alatt. A "számla" amit adtak nevetséges volt. Le kellett volna másolnom. Véletlenszerű időpontok voltak feltűntetve, és a közöttük lévő adatforgalomból volt kiszámítva az ár. Csak azt elfelejették feltűntetni, az egységárral együtt. Csak végösszeg szerepelt. Áfa nélkül. Nekem az tűnt fel először, hogy 21 perc alatt hogy lehet 7,2 mb/s max adatátviteli sebességű eléréssel 36 gb adatforgalmat csinálni. A kedves t-mobile-osok először persze megmagyarázták a lehetetlent, ezért kellett nekem bemennem, már a dühtől fortyogva. Hát, ennyi az én véleményem és történetem. Amig ezt meg lehet tenni az ügyfelekkel, addig én inkább nem nélkül élek. De nem engedem magam kihasználni.

Új hozzászólás Aktív témák