Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz gyurkikrisz #143 üzenetére

    Két oka van a heves tiltakozásnak. A tiltakozás jogos, a hevesség, és a példák mosolyogtatóak.

    Az egyik a tudatlanság. A hőzöngők életében a titkosítás kimerül abban, hogy Incognito Tabon néznek pornót, és a Facebookra HTTPS-en lépnek fel, a kifinomultabbak már a láthatóságot is korlátozzák, és csak az ismerőseiknek osztják a hülyeséget. De a nagy titkosság közepette az összes így kezelt adat ott lapul valahol titkosítatlanul egy merevlemezen, csak a megfelelő bírósági végzés, és az államnál landol minden. De nincs ez másként az emailekkel sem. A NAV bármikor elkérheti a pénzügyi tranzakciókat a banktól. A telefonbeszélgetésekbe bármikor belehallgathat a Belügyminisztérium, és visszamenőleg a hívó és hívott jópár adatához (többek közt a használt cellákhoz) is hozzáférnek. Az egyszeri ember minden titkosítási feladatot kiszervez, jellemzően egy cég zárt forrású szoftverére (Skype) vagy szerverére (Gmail, Facebook, Hardverapró) bízza. Nincs valós kontrollja a saját adatainak kezelése fölött, még a lokálisan tárolt titkos adatokat is jobbára harmadik fél által fordított operációs rendszer őrzi. Nagyon sok szakirányú ismeretet igényel ezek elől megszökni, akiknek megvan, általában azok sem használják a hétköznapi életben.

    Szóval a biztonságos és lehallgathatatlan kommunikáció csak egy elvi lehetőség, amivel szinte senki sem él, és általában aki él, az nem fórumokon hőzöng, hanem titkosít titokban.

    A másik ok az önértékelési zavar. Nehéz szembe nézni azzal, hogy a mai világban már a legközelebbi ismerőseit sem érdekli, hogy mi történik az emberrel. A megfigyelési paranoiával azt próbálják ellensúlyozni, hogy teljesen jelentéktelenek. Nem tudnak szembenézni a ténnyel hogy teljesen csereszabatosak, a világ számára csak egységnyi termelőerőt és egységnyi fogyasztást jelentenek. Esetleg a fogyasztási szokásokból tudna valaki hasznot húzni, de senkit sem érdekelnek a titkaik, a gondolataik. Az adathordozónak nagyobb az értéke, mint az adatoknak, amiket a hétköznapi ember felhalmoz. Az egyetlen adat, aminek valami kevés értéke van talán, az a házi pornó, amiben nem mi, az itt fórumozók szereplünk :)

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Apollyon #159 üzenetére

    Lehet azt a látszatot kelteni, mintha mindenki egyenlő elbírálásban részesülhetne, de ez elég távol áll a valóságtól. Amint lehetősége van a határőrnek visszautasítani vagy beengedni, megszűnik az egyenlőség, valami alapján két csoportra kell osztani a tömeget. Ezt a döntést mindig a rendelkezésre álló adatok alapján fogják meghozni.

    Mi az objektívebb? Ha megnézik hogy hosszú-e a szakállad, és mennyire töröd az angolt, hozzáveszik a bőrszínt és ez alapján döntenek hogy terrorista vagy-e? Vagy ha átpörgetik az évek alatt felhalmozott kommunikációt valami algoritmuson, ami jól-rosszul kiköpi, hogy terrorista. Ha igen, akkor valaki még kézzel átnézi az adatokat, és ha gyanús, visszarak a gépre.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz szaszayanou #160 üzenetére

    De hát most is ezt teszik! Csak rosszabb adatokból torzabb képet készítenek. A számottevő különbség, hogy most némiképpen ráhatással lehetsz erre a képre - nem vallod be az adót, hamis adatokat adsz meg egy online formon. Ha meg belelátnak mindenbe, akkor a valósághoz közelebbi képet kapnak. Továbbra is torzat, de lényegesen pontosabbat - például az erotikus oldalakra belépőkről kiderül, hogy nem mindegyik 1900-01-01-ben született.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák