Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Nagyon kellemes nosztalgia volt olvasni a cikket, köszönöm. :R

    1997-ben én éppen a műegyetemet kezdtem egy a nagybátyámtól kapott 200 MHz-es MMX Petyával. Annak ellenére, hogy nagyon nem volt egy korszerű masina, 3D Studio R4-gyel, később pedig még 3D Studio MAX 2.0-val és Adobe Premiere 4.2 LE-vel is izzasztottam. Annak a háza is hasonló volt ehhez, és rettentően elkeserített, hogy körülöttem már szinte mindenkinek Pentium II-je és Pentium III-ja volt, nekem pedig 2002-ig kellett várnom a "megváltó" AMD Athlon XP 1700+-ra. Viszont minden tiszteletem az övé, mert több kisfilmemet is tisztességgel segített renderelni/vágni/konvertálni: A nagy kékSCHég (besz@rok, ezt valaki feltöltötte YouTube-ra :B ), Gyberator 2, The Neptun...

    Természetesen ebben is volt hangerő szabályozós CD meghajtó (Audio CD lejátszóra nem volt pénzünk), és volt benne AdLib (kompatibilis), később SoundBlaster 2.0 (kompatibilis), végül SoundBlaster 16 (eredeti) hangkártya is, sőt még egy hullámtábla kiegészítő is, ami 2 MB memóriával járult hozzá az SB16 MIDI-lejátszási képességeihez. Abból az időkből nekem a Mistral, a Rufusz és a Tigra nevű boltok maradtak meg emlékeimben, talán nem ok nélkül, hiszen sok-sok éven át azon a környéken lófráltam.

    Szerettem ezt az időszakot...

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz snecy20 #48 üzenetére

    Igazad van! 1997-ben még egy 486DX2-66 MHz-es gépem volt, és az azzal készített első "filmem" is egy Pascal program volt, ami Assembly betétekkel egymás után dobálta fel a PCX formátumú képkockákat, közben meg szintén alacsony szintű hozzáféréssel tolta a 8 bites 11 kHz-es monó hanganyagot. Az MMX-es Petyát csak '99 környékén kaptam meg. Jesszus, de rég volt...

    (#51) Syl
    Nekem az első gépem (szintén '93-ból) egy 386SX-25 volt, szintén 2 MB RAM-mal és 5,25"-ös FDD-vel, de fekete-fehér Hercules monitorral és 40 MB HDD-vel. A Prince of Persia emulált (!) CGA üzemmódban futott. :D

    (#55) Andrew_31
    3D Studio R4 még DOS alatt... imádtam. Még középsuliban osztálytársaimtól szereztem a tippeket, mit hogyan kell(het) csinálni benne. Aztán egyiküknek erősebb gépe volt, így sokkal összetettebb modell megalkotására is volt ideje. :) Szép munkák, le a kalappal. Bár azt nem nagyon értem, mit keres a Trabantos klipben az a háromhengeres motor. A Trabant kéthengeres volt. :K

    (#54) daa-raa
    Nekem csak egy 2-szeres sebességű CD lejátszóm volt akkoriban, de azt is csak azért pécéztem ki magamnak, mert a hangerő szabályozón kívül volt rajta Play meg Stop gomb (de más sajnos nem). A Play gombbal léptetni is lehetett, a Stop pedig tálca kiadást is tudott. Az volt a leg-észbontóbb, hogy gépre sem lett volna szükség a használatához, csak táp neki, oszt jóccakát, az analóg kimeneten ott a sztereó vonalszintű jel. :)

    (#58) daa-raa
    A baj ezzel a módszerrel csak az volt, amikor játék közben a programnak valamiért vissza kellett nyúlnia a CD-n tárolt adattartalomhoz. Akkor zene leáll, lemez fordulat újraszinkronizál, olvas, majd vissza audió módba. Ettől függetlenül nagyon ötletes megoldás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Andrew_31 #62 üzenetére

    Oké, a Suzuki motorral minden világos. Viszont most világosodtam csak meg, ez a mod nekem nagyon bejött anno. Max Respect! :R

    (#60) Lenry
    Ez az, ez az, ez az! :)) A gondom nekem csak az volt, hogy elektronika terén én annyira nem voltam otthon, ezért én ezt a hekket nem tudtam volna kivitelezni. Így amikor zenét hallgattam CD-ről, hallgathattam a PC búgását is. (Ebből adódóan aztán egy időben már hangszigetelt, de klimatizált (!) PC szekrényt terveztem, hogy legyen hova eldugni a gépet, hogy ne zavarjon a hangja. Ez főleg később volt nagyon fontos, amikor hivatás szerűen készítettem filmeket már az AMD-s gépemmel, az meg szerencsétlen egy napig (néha éjszakába nyúlóan) konvertálta a ~2 órás esküvői videókat.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák