Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz benedekco #25 üzenetére

    Múltkor holland szám hívogatott, tökismeretlen. Nem állás, nem munka, az lehetetlen, LinkedIn-en fent vagyok, ott ír minden fejvadász, ha kellek neki, úgyis.

    Olyan jó ez a blokkoló funkció, beadtam neki és csak logban látok annyit, nem zavaró módon, ha ránézek, hogy hányszor blokkolta azóta.

    Marhák.

    A T-Systems-nek volt anno egy koncepciója, nem tudom, lett-e belőle valami. Röviden és tömören: egy whitelist alapú email fiók, azaz csak akivel "kezet ráztál" valamiféle handshake illetve autorizáció formájában, attól fogadhattál email-t. Küldeni bárkinek, üzleti célra hasznos lehet a mai nyílt email fiókokat tartani ugye, egy online bolt nem fog a felhasználóival egyenként így megegyezni abban, hogy "mától mi levelezhetünk", de privát felhasználók, magánemberek között nagyon is látnám ennek értelmét, mi szemét megszűnne, úristen.

    A másik pedig valami decentralizált internet, blockchain alapon, amibe valamiféle natív elmaszkolás, védelem, nem is tudom, bele van implementálva. Ne az legyen már, mint ma, hogy még mindig amolyan vadnyugat módon, ha kilépek az ajtón, azaz csatlakozok a netre, azonnal és instant védenem kell magam vírus, spam, DoS, minden szar ellen.

    Olyan jó lenne egy "családi internet", én és a haverok és családi köröm címszóval, ahol lehet egymás között úgy szabadon megosztani információt, hogy harmadik fél nem kerül közbe logikailag. Sem egy eneszéj, sem az usákok, sem a szuperkukik, sem a hekkerek, se senki. Ja és visszahozni a pírtupír fájlküldést, köztes felhőszerver nélkül, meg ilyen nyalánkságok, amiket a 20 évvel ezelőtti ICQ, MSN Messenger és társai zsigerből tudtak, aztán valahogy el is butultak, el is kurvultak, meg meg is szűntek.

    Nagy retek lett a mai internet szvsz, a cenzúráról még nem is beszéltem.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák