Új hozzászólás Aktív témák

  • Zalanius

    tag

    Úgy tűnik, kicsit későn találtam ide, mindenesetre íme még egy kis tapasztalat is első kézből, amivel a hasonló cipőben járó előfizetők talán többre mennek, mint a sok bullshittel meg arcoskodással a kommentekben.

    20/1 Mbit/s a net díjcsomag, a gyakorlatban inkább 10-15/1, régi réz, Bp. nagykörút környéke. Nagyobb itt nem lehetséges, tervben sincs, ígéret sem volt rá soha, de alapvetően jobb híján így is megfelel. Speedport elosztó sajnos, és automatikusan meg is indult tegnap a Fon. A wifi épp le volt tiltva úgy egy hónapja, és feltűnt, hogy visszakapcsolták. Ennyit arról, hogy csak az "koax és optikán" lesz aktiválva, meg a többi hablaty és ködösítés. Legalább kommentekben nem kéne hülyíteni a népet.

    Kíváncsi voltam, és egy 15 perces teszt erejéig ráengedtem egy notebookot a fonra. Futott pár speedtest, pingtest, iso download, ftp upload. Egyik sem egzakt, de legalább valami minimális infot adnak. Biztos lenne sok jobb és pontosabb módszer is, tehát nagy vonalakban:

    - ~ 1400 kB/sec szinten indult meg az iso download a Fon-féle wifin az első egy-két percben, de amikor elkezdtem a vezetékest "terhelni", szép lassan leesett 500kB-ra, aztán persze előbb járt le az ingyenes teszt időkerete, minthogy leért volna az egész. Aztán hogy ez az 500 egy átlagérték lett, és fokozatosan (szép lassan?) visszakaptam a vezetékesen a teljes sávszélt, vagy nem, az már nem igazán mondható meg.
    - Amikor üzem volt a "Fon"-on, a vezetékes ping átlag 60ms-ig ment fel (nyilván ingadozott durvábban is), a "Fon"-t kikapcsolva 20 ms volt vagy kevesebb.
    - Speedtest mérés: utólag a teljes wifit letiltva majdnem 17 Mbitet hozott ki letöltési oldalon, bekapcsolt Fon-nal 14-15-ig jutott, nem voltak egyformák a számok. Ez persze lehet hibahatáron belüli is, ennyi idő alatt nem lehetett mindent 10-szer lemérni.
    - Az upload sebessége úgy tűnt, hogy nem a szokásos, de az ilyen 30 kB/seces különbségekre ráfogható, hogy mérési hiba. Egy ilyen előfizetésnél az egész upload egy mérési hiba, amilyen lassú, még akkor is, ha úgymond csúcson pörög 120 kB-on.

    Összegezve: a "nem érez meg semmit az előfizető" itt nem áll fenn, de arról már biztosan lehetne vitatkozni, hogy mekkora is a hátrány, és kinél van egyáltalán. A wifi teljes kikapcsolása a jó megoldás, már akinél ez opció. Természetesen megpróbálom majd elérni, hogy szűnjön meg végleg. Értesítés levélben, emailben, idei számlákon nem volt, kíváncsi vagyok, a fordított irányú kommunikáció fog-e működni.

    --= Zalán =--

Új hozzászólás Aktív témák