Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jookomak

    őstag

    válasz szuper-t #8136 üzenetére

    Mikkel szoktál játszani? Végig kell nézni a címeket, amik tetszenek, hogy mire jelennek meg, aztán el kell dönteni, hogy amik ps3-ra jönnek mostanában (3 kasszasiker cím lesz) azokkal tolod, vagy görcsölsz a pc-vel. Én novemberben újítottam gépet, szinte mindent visz, ellenben eljutottam oda, hogy szinte csak cs-vel játszom, bezzeg a ps3.
    Ha anyagilag megteheted, tarts egyet mindkettőből:D

  • szasanyi

    félisten

    válasz szuper-t #8136 üzenetére

    Nem ugyanaz az élmény, nem ugyanazok a funkciók. Nehéz összehasonlítani, mind2 mellett lehet érveket felsorakoztatni. Eddig - tudomásom szerint - senkinek sem sikerül 1értelműen és cáfolhatatlanul kijelentenie, hogy ez vagy az. Mondjuk 1.5-3m távolságból nézett, 82-106cm LCD/Plazma vizuális élménye elviszi a pálmát a PC előtt. :K
    Azt is hozzáteszem, hogy csak jobb teljesítményű Gamer PC esetén érdemes gondolkozni, nem 100k-s kategórián. Az igény és pénztárca duo az, ami eldönt(het)i a kérdést. Az is fontos, hogy milyen exclusive címeket szeretsz/szeretnél, ami PC-n el sem érhető, mert az igazán nagy különbség lehet a PS3 javára... igaz, még most jönnek az igazán jók. ;) Ezek grafikailag, játékélményt tekintve 1értelműen jobbak lesznek bármely PC-s játéknál. Sőt, a már megjelentek is azok: God of War 1-2., Haevenly Sword, Uncharted, Killzone 2, Resistance 1-2, hogy csak párat említsek.

    MOD: azt kalkuláld bele, hogy PS3 konzolon csak akkor játszol, ha megvásárolod a gameket! Szerencsére nagy árkülönbségek vannak, több üzlet is, és még ott a csere lehetősége is, szóval ésszel és körültekintéssel viszonylag kevés pénzből megoldható. :)
    Az mondjuk elég valószínűtlen, hogy bármely HALO játékkal vagy Crysis-sal fogsz játszani, tehát a játékkínálat és igény igen fontos szempont a döntésnél!

    [ Szerkesztve ]

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szuper-t #8136 üzenetére

    Hát, szasanyi nagyjából mindent leírt, de annyit azért hozzátennék, hogy a PS3 jelenleg 90 eFt körül újonnan megkapható, egy jó gamer PC-t meg 200 eFt alatt nem nagyon raksz össze. Igaz, a PS3 tényleg úgy mutatja meg, hogy mit is tud, ha mellé teszel egy jó HD-Ready/fullHD plazmát/LCD-t, amivel így már a gamer PC ára fölé szalad. Ráadásul ugye a játékok sincsenek ingyen, de azért nem olyan vészes a beszerzési áruk, 1-2 hónappal megjelenés után már harmadáron megkapható a legtöbb cím használtban.

    Ahogy elnézem a címeket, zömmel FPS párti vagy. Ez a műfaj PS3-on (alapvetően konzolon) eléggé megosztja a játékosokat. Sokan mondják, hogy nem érzik az FPS-t a kontroller miatt konzolon és ebben van is valami, az tény, hogy sokkal nehezebb precízen és gyorsan célozni így, mint mondjuk egérrel. Ettől én is féltem, mert alapvetően én is FPS párti vagyok, de azt kell hogy mondjam, hogy én kellemesen csalódtam, mert rövid idő alatt sikerült ráéreznem a kontrollerre és ugyan sok gyakorlás után, de most már reflexből osztogatom a head shot-okat pl. COD4 multiban. Szóval itt eltérnek a vélemények/tapasztalatok, nem mindenkinek jön be a kontrolleres irányítás. Lehetőség van itt is egérhasználatra (XFPS kiegészítővel), csak az baromi drága.

    Ugyanakkor a PC-től szerény meglátásom szerint sehogy nem tud megszabadulni az ember, a PS3 soha nem lesz teljesértékű PC, mindig kell mellé a PC/laptop, amint említetted neked ráadásul extra igényeid is vannak a PC-vel szemben, tehát nálad is mindenhogy megmarad.

    Ugyanakkor a PC-s fejlesztés mellett szól, ami a multiplatform címeknél kiválóan megfigyelhető: a PC-s grafika szebb. Nem is véletlen, hiszen a PS3 grafikus GPU-ja lassan 4 éves lesz. Megfelelően erős CPU/VGA/RAM párossal akár fullHD-ben tolhatod a PC-s játékokat és egyik-másik igencsak áll-leejtős a PS3 verzióhoz képest.

    Szóval nehéz kérdés ez, ugyanakkor PC-n 24"-on, PS3-on 42"-on játszok és mondanom sem kell, hogy utóbbi még úgy is nagyobb élmény, hogy esetleg nincs olyan részletezettség a PS3 hardver korlátai miatt.

    Amit már javasoltak: nézz körül a címek körül, amik mozgatnak (mondjuk amiket soroltál, azok közül csak a HL2 van PS3-ra) és ez alapján dönts. Ár/érték arányban egyértelműen a PS3 a nyerő, minőségben nem feltétlen, de ettől függetlenül még ajánlott vétel, mert a konzolos játék mindig ad egy többletet, amit a PC nem tud, teljesen más érzésre a kettő.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • szasanyi

    félisten

    válasz szuper-t #8143 üzenetére

    Amit ebben a hsz-ben leírtál nekem nem világos. De lehet, én nem tudok olvasni a sorok között.
    kipróbálni úgy látom pc-n is ki tudom mert kértem kölcsön egy usb joyt - ezt sem érten teljesen, de egy biztos: konzolnál a játékok joyra optimalizáltak, és sokkal jobban működik mint PC esetében. Az sem túlzás, ha azt mondom tökéletesen.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szuper-t #8145 üzenetére

    Miért is "fullHD feletti" a monitorod?

    Akárhol nézem azt látom a monitorod adatlapján, hogy ez egy 4:3-as képarányú monitor, amelynél a max resolution 1800x1440@75 Hz.

    Namost ugye a fullHD logót 1920x1080 pixelre szokás megadni 16:9-es képernyőt feltételezve TV-k esetében. A 24"-os 16:10-es monitoroknál már ugye 1920x1200-as felbontásról beszélünk.

    A monitorod gyanítom nemigen tudna 1080i (vagy akár 1080p) jelet fogadni, hisz az ugye 1920x1080 lenne, erre pedig fizikailag nem képes megfelelő számú pixeloszlop híján. Szóval az a monitor nemhogy nem fullHD feletti, de még csak nem is fullHD. Ráadásul lassan 10 éves modellről van szó, még a fullHD szabvány sem létezett, mikor tervezték.

    Javíts ki, ha tévedek! ;)

    Apropó joy:

    "Az a lényeg h Joy al ki tudom már próbálni a játék irányíthatóságát .. "

    Pont, hogy nem fogod tudni, erre próbált utalni szasanyi, mivel a PC-s játékok nem kontrollerre vannak optimalizálva, ellenben a PS3 címek igen. Ezért nem lesz mérvadó, amit egy PC-s játék kontrolleres irányításánál fogsz tapasztalni ahhoz mérten, amit a PS3-nál tapasztalnál. Ha ki akarod próbálni, akkor hasznosabb, ha bemész egy Sony szalonba, vagy egy multihoz és kipróbálod a kiállított készülékek valamelyikét.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szuper-t #8147 üzenetére

    Abszolút OFF, de letöltöttem a Samsung Syncmaster 1100P Plus használati útmutatóját innen.

    Igaz, hogy francia nyelvű, de ettől még világosan kitűnik belőle a végén, hogy az 1100P Plus maximálisan 1800x1440-es felbontásra képes, mindezt 75 Hz-en, de az ajánlott üzemeltetési felbontás 1600x1200 85 Hz-en. Akárhol is nézem, mindenhol ezt találom. Szóval hogy sikerült neked ebből 2048x1536-os felbontást kicsikarnod? Nem lehet, hogy csak a VGA driver-ed engedne ennyit max. beállítani, mert nem veszi figyelembe, hogy mit tud a monitor?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szuper-t #8151 üzenetére

    Aha, asszem értem, bár hozzáteszem, hogy én akárhány Samsung CRT monitorral találkoztam eddig, mindegyik Standby-ra lépett, ha a gépkönyvben lévő maximum felbontási értéknél magasabbat küldtem rá, akár csak 60 Hz-en is.

    Hát, a fullHD szabvány azért egy kicsit összetettebb ennél a sarkított példánál, amit hoztál. Elég, ha csak a 24p megjelenítést hozom fel és máris megdőlt az elméleted. Meg azért a csatolófelület sem kicsit alakult át az analóg D-Sub és a digitális HDMI viszonyát tekintve. Szóval itt kicsit többről van szó, minthogy megváltoztattak néhány színkódot. ;)

    Kb. olyan, mintha a PS2-t hasonlítanád a PS3-hoz, vagy a DVD-t a Blu-Ray-hez.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák