Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz Djuree #21543 üzenetére

    Így van. Egyébként - aki anno újként vette annak különösen - nem az most sem. Tegnap bementem egy helyi, BestKonzol nevű üzletbe, kb. 10 db játékkal. Ezekkel igen keveset, vagy egyáltalán nem játszunk már, így gondoltam becserélek 1-2 darabot újabb (de szintén használt) gémre, némi ráfizetéssel. A használt gamek az üzletben 2.5-9.5k között vannak (példaképpen: NFS ProStreet 2.5k kategória, Ninja Gaiden Sigma, Ridge Racer7 4.5k, CoD4 5.5k, CoD MW2 8k, Red Dead Redemption 9.5k). Mivel az én játékaim hibátlanok, teljesen újszerűek ezért (!) 1.5k ért beszámította volna a drágább játékok árába. ;] Na, mondom olyan MediaMarkt fílingem van... mert hülye azért nem vagyok ugye. Ezt meg is említettem az eladó hölgynek, aki - mintegy sajnálkozva - közölte, hogy sajnos neki nem éri meg többért beszámítani. Úgy tudnám megfogalmazni az ajánlatot, hogy egy kicsit jobb ajánlat annál, mintha elhajigálnám az utcán. :W
    Mivel nagyon sérelmezem ha palinak néznek, mondtam neki, hogy inkább megtartom, és a +1.5k többletért bőven megveszem újonnan a kinézett játékokat, és még úgy is jobban járok mintha nála vásárolok. Erre megmutatta az új játékok (4 db volt összesen) árait, hogy nehogymá'! Mondtam, hagyjuk...
    Valamiért nálunk a kereskedők jó része úgy kíván kereskedni és haszonra szert tenni, ha a vásárlót hülyének nézi, és/vagy be akarja csapni. Nem értem, hogy mára miért nem vált már nyilvánvalóvá, hogy ez hosszú távon nem működik, és kereslet növekedéshez semmiképpen sem vezet. :( Ebből adódóan aztán sokan csak panaszkodnak, és végül több be is zárja az üzletet. Azért arra kíváncsi lennék, hányan gondolják végig és látják be, hogy a saját hibájuk (kapzsiságuk, inkorrektségük, stb.) jobban közrejátszott a buktában, mint a kereslet hiánya.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Új hozzászólás Aktív témák