Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaksi8

    senior tag

    válasz Sdmv8 #19562 üzenetére

    ez már megint csak egy régi berögződött hülyeség már ne is haragudj.fogyasztásilag már semmivel vagy csak csekély arányban vesz fel többet de nekem megéri mondjuk az az évi 2-3 ezer ft plussz a minőségben.abban igazad van hogy kb 30 ezer ft al több de azért kapsz egy igen jó minőségü 107 cm tv t, amit tuti nem bánsz meg 2 hónap múlva.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sdmv8 #19562 üzenetére

    Hú, Te is igen régen olvashattál a témában. A plazmák fogyasztása körüli tévhitek már tavaly is cikinek számítottak. Egy 50"-os fullHD plazma átlagfogyasztása 250 Wh körüli és dinamikus, tehát ez akár 100 Wh alá is leesik. Ezzel szemben egy 40"-os LCD-k konstansan fogyaszt akár 150-200 Wh-t is. Azonos méretben a plazmák fogyasztása már régen kedvezőbb.

    Beégés? A mai plazmatechnológia mellett igen sokáig (értsd: kb. fél napig) kellene azonos képtartalmat a panelra küldened, hogy végleges beégést produkálj. Normális ember ilyet nem idéz elő TV-n.

    Abba meg nem mennék bele, hogy mennyivel szebb képe van egy belépő HD-Ready plazmának is, mint egy középkategóriás LCD-nek, ráadásul 120 eFt-ból 42"-os HD-Ready Panasonic-ot kapsz, igencsak jó képminőséggel, amit egy azonos árú LCD sem képméretben, sem általános képminőségben nem tud megközelíteni. De erről hosszú órákat tudnék mesélni, de szerintem gyere át a plazma topicba, ha érdekel a téma, ne itt off-oljunk!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • anulu

    félisten

    válasz Sdmv8 #19562 üzenetére

    nekem egy viszonylag régi szériájú (kb 2-3 éves modell lehet) 50" Samsung plazmám van. a beégés elleni védelem tesztelve volt, mikor elaludtam filmen, és a főcím előtt az utolsó teljes kockánál leállt a film. kb 6-7 órán keresztül az volt. nem kicsit aggódtam. 10 percre kikapcsoltam, utána TV-ztem picit, és ~fél óra múlva semmi baja nem volt. szóval én emiatt nem aggódnék.

    2 HDMI, 1 SCART In rajta (ami a lényeg konzol szempontból). 10 hónapja fizetem, van még 8, de egyáltalán nem bántam meg, h beleugrottam, mert nagyon jó TV. sajnos már kifutott széria, meg ahogy mondtad, neked ez nagy is lenne.

    arra akarok kilyukadni, h ha szándékosan nem gyilkolod le a plazmát, akkor nettó kizártnak tartom, h beégjen.

    (még mielőtt valaki elkezdene saccolni, 10 hónapja volt 220e br)

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák