Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vhunor #16902 üzenetére

    Szerintem is az volna az értelme a konzolnak, hogy a PC mellett jelentsen alternatívát, ezáltal játszhass olyan címekkel, amelyek PC-re nem jönnek ki, hanem specifikusan az általad választott konzolra készülnek (szerintem ilyenek azért vannak mind a PS3, mind a Box esetében - igaz, kevés), viszont szerintem joggal várható el az is, hogy a PC-re megjelenő címeket is készítsék el a konzolra is (ez mindig is így volt), hiszen valahol az is lenne a lényeg, hogy a PC-vel ellentétben a konzolhoz x évig ne kelljen hozzányúlnod, mégis produkáljon elfogadható futási teljesítményt, játszhass az újonnan megjelent sikerjátékokkal. Mondjuk ez utóbbit szerintem manapság már nagyon nehéz kivitelezni, gyorsabb a fejlődés az IT-ben, mint régen, épp ezért én egy konzol élettartamát manapság már 3, max. 5 évben húznám meg, nem pedig 6-8 (neadj isten 10-ben), ahogy a gyártók ma elképzelik. Persze az nem elvárható, hogy ugyanúgy fusson egy 4-5 éves konzolon egy aktuális cím, mint egy mai PC-n, de azt viszont elvárnám, hogy ha van még tartalék abban a rohadt konzolban (márpedig a gyártó, a legtöbb játékfejlesztő, elvakult rajongó ezt harsogja), akkor ugyan, hozzák már össze legalább olyanra a játékot, mint amilyenre a másik - egyébként hardveresen gyengébb - konzolra sikerült. Engem nem érdekel, hogy mennyire nehéz programozni a PS-t, tanulják meg, vegyenek fel olyan programozót, akinek ez nem gond, ha már ő maga lusta megtanulni. Joggal várhatod ezt el, hiszen adott esetben tizenezret elkérnek tőled egy új játékért, amely összegért aztán kevesebbet kapsz. Ha meg egyértelműen kevés már ehhez a gép, akkor mondja azt, hogy sorry, ennyit tudunk kihozni belőle, csökkentett minőségű és képességű a játék a PC-s vagy a másik konzolra kiadott verzióhoz képest, épp ezért olcsóbban adjuk x %-kal. Ekkor Te mérlegelhetsz, hogy még így is kell, vagy inkább túladsz a konzolon is, belefeccölsz másba, vagy megvárod a következő generációt.

    Én nem szeretném azt, hogy eltűnjön a Box, legyen csak minél több alternatíva, pont az exkluzívok miatt, azért akad ott is jó játék, nem mondanám, hogy ott nincs művészi koncepció, vagy újszerű ötlet. Több szemét jelenik meg arra, ez tény, de azért vannak értékes címek ott is.

    Most fel lehet róni a Box-nak, hogy közelebb áll architektúrát tekintve a PC-hez, ezért könnyebb rá fejleszteni. Igen, a Microsoft-nak volt annyi esze, hogy egy ilyen platformot rakjon össze, valószínű ők látták azt előre, amit a Sony nem és amit azóta a japán gyártó is belátott. Ez nem a Microsoft hibája, ők csak ugyanúgy részesedni szeretnének a konzol-szegmensből, mint bármelyik másik nyereségorientált cég. Az fog tudni felszínen maradni, aki a jobb gépet gyártja.

    Valóban kevés egyébként az olyan kiadó, amely csak egy platform mellett kötelezné el magát, de szerintem ez nem is csoda: sokkal több pénzt tudnak szakítani, ha mindhárom konzolra fejlesztenek, márpedig muszáj nagyot szakítani, mivel egy játék előállítási költsége manapság vetekszik egy mozifilmével.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák