Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    A készülékről lényegretörően:

    A HTC One két "szín"-ben kapható, ezüst illetve fekete. A készülék borítása nagy részben aluminíumból van, az elő- és hátlap közötti keret viszont polikarbonátból készült. Az egész hátlapot egy alumínium tömbből marták ki, míg az előlapon található két hangszóró rács különálló darabok. A telefon szívét egy Qualcomm által gyártott Snapdragon 600-as chip alkotja. E mellé 2GB RAM és 32GB ROM társul melyből kicsivel több mint 25GB áll rendelkezésére a felhasználónak. A kijelzőt 4,7"-es átmérőjű, 1920x1080-as felbontású SLCD3 panel alkotja melyet Gorilla Glass 2 véd a külső behatásoktól. Az előlapon sztereó hangszórópár foglal helyet melyek tisztán és hangosan szólnak. A hátlapon egy 4megapixel felbontású Ultrapixel kamera helyet. Szoftver tekintetében gyárilag az Android operációs rendszer 4.1.2-es verziójára épített a gyártó amit megfűszerezett a Sense5.0 nevezetű saját megoldásával.

    Vásárlás előtt:

    Sokszor felmerül a kérdés, hogy hol érdemes megvenni a készüléket és mire érdemes odafigyelni. Ebben próbál ez a kis bekezdés segítséget nyújtani.

    Hol és mennyiért?: nem is igazán ez a kérdés lényege, hanem inkább az, hogy milyen garanciális feltételekkel vegyük meg a kiszemelt telefont. A legtöbb GSM bolt többféle lehetőséget kínál árban és felszereltségben. A tanácsunk az, hogy mindenképpen a 2év gyártói garanciás konstrukciót válasszuk ha a pénztárcánk is engedi mivel akkor bolttól függetlenül fordulhatunk a HTC szervizpartneréhez ha gondunk lenne a készülékkel illetve a One esetében nehézkes javítás miatt is biztosabb ha a márkaszerviz foglalkozik a problémánkkal. Amennyiben ragaszkodunk az olcsóbb konstrukcióhoz nem árt tudatában lenni, hogy a külföldről behozott készülékekre sok esetben kevesebb garanciát(már ha lehet annak nevezni a bolti papírt) kapunk, sokszor kevesebb tartozékot adnak mellé illetve a jövőbeli szoftverfrissítések is függnek attól, hogy honnan származik a készülék.

    Szériahibákról: az első hónapokban gyártott készülékek esetén előfordulhatnak tipikus szériahibák. Sajnos ez alól a HTC One sem kivétel. A készülékre jellemző hibák lehetnek: pixelhiba, összeillesztési hibák illetve a közelség érzékelő hibás működése. Pixelhibát a Play áruházból letöltött Dead Pixel Test-tel tudjuk ellenőrizni míg a Közelség érzékelőt a beépített HTC tesztprogrammal, amit a tárcsázóba ütött *#*#3424#*#* kóddal tudunk elindítani sok más teszttel egyetemben. Hiba jelentkezése esetén a személyes vásárlást követően 3 munkanap azonnali cseregaranciával élhetünk, míg netes rendelés esetén 8 munkanapunk van a vásárlástól való elállásra.

    A "Nokia" féle HAAC(dual-membrane) mikrofonról: mint ismeretes a HTC One-ba eredetileg tervezett mikrofont a Nokia közösen fejlesztette az ST Microelectronics-al akik ezt a technológiát eladták a HTC-nek, pedig nem tehették volna meg. Utólag derült fény erre, így a Nokia megtámadta a HTC-t és a bíróság döntése alapján a már megvásárolt mikrofonokon felül nem vásárolhat többet belőle a tajvani gyártó, de mivel nem ők voltak a hibásak így a meglévő készleteket még felhasználhatják. Előzetes információk alapján a Májusban piacra került készülékekbe ez a mikrofon került még beépítésre, de a továbbiakról egyelőre nincs értesülés.

    Honnan tudom meg, hogy mikor gyártott készüléket tartok a kezemben?: a készülék széria száma pontos információt ad a gyártás helyéről illetve idejéről. Ezt a doboz oldalára ragasztott matricán megtaláljuk S/N-ként feltűntetve.

    XXYMDABBBBBB(pl.:HT353W123456)
    XX: a gyártás helye
    SZ = Shenzhen, China
    SH = Shanghai, China
    HT = Hsinchu, Taiwan
    CH = Wuhan, China
    Y: a gyártás éve(3=2013)
    M: gyártási hónap: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C (január-december)
    D: a gyártás napja: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F,G,H,J,K,L,M,N,P,R,S,T,V,W,X,Y,Z(Z=31.)
    A: a szoftver régiójára utaló kód
    BBBBBB: a gyári azonosító

    Példa: HT353.....= Hsinchu, Taiwan, 2013, Május. 3.

    A gyártó garanciális feltételeiről ITT olvashattok bővebben.

    A HTC készülékek szervizelése jelenleg a Cseh VSP Data műhelyében folyik ahova a Telemax juttatja el a készüléket így az ő átvevőpontjaikon is leadható a masina.

    Hasznos tippek és trükkök:
    GY.I.K

    Most vásárolt készülékemen nem találom a magyar nyelvet, mit tehetek?: Play áruházból töltsd le az ingyenes Morelocal2 nevezetű alkalmazást.

    Az alkalmazások alján ott díszeleg az a fekete sáv három pöttyel a közepén, hogy lehet tőle megszabadulni?: egyelőre sehogy garancia vesztés nélkül. Úgy néz ki a 4.2-es szoftverfrissítéssel eltűntethető lesz gyárilag is.

    Hogyan tudom frissíteni a telefonom?: a HTC régóta OTA(Over The Air) módon adja ki a frissítéseket. Hogy ez mit jelent? Annyit, hogy a telefon a felhasználó beleegyezésével maga tölti le a frissítést és önállóan telepíti azt. A felhasználónak annyi dolga van csupán, hogy figyeljen az akkumulátor töltöttségi szintjére(lehetőleg feltöltött akkuval kezdjünk bele, de 50%-nál kisebb töltöttség esetén várjuk meg míg fel tudjuk valahol tölteni) illetve a frissítés telepítése előtt húzzuk le a töltőről a telefont. Alap helyzetben a telefon fel fogja ajánlani a frissítést előbb utóbb amint az elérhetővé válik kivéve ha az automatikus ellenőrzést a felhasználó kikapcsolta. Manuálisan is kereshetünk frissítést a "Beállítások / Telefon névjegye" menüpont alatt illetve az automatikus keresést is itt tudjuk ki/be kapcsolni. A frissítés nem töröl le semmit, utána ugyanúgy használhatjuk a készüléket tovább mint előtte, de néha érdemes lehet a frissítés után egy Gyári visszaállítást csinálni, mert 1-2 alkalmazás reagálhat érdekes módon.

    A Blinkfeed-et ki lehet valahogy kapcsolni?: gyárilag nem. A főoldalnak be lehet állítani klasszikus oldalt is, de a Blinkfeed meg fog maradni illetve a Launcher lecserélésével teljesen eltűnik.

    A Blinkfeed-ben van hazai tartalom?: egyelőre nincs. Az ígéretek szerint lesz a jövőben, de arról, hogy pontosan mik még nincs információ.

    Hasznos tippek és trükkök

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Új hozzászólás Aktív témák