Új hozzászólás Aktív témák

  • nort_on

    senior tag

    2021-ben már néztem a PP-t, de nem igazán használtam, most a héten rászántam magam és bevittem szinte mindent (több száz tranzakció, RC, ERSTE és IBKR riportokból, meg saját Excelből import és manuálisan is).

    Lenne pár kérdésem, hogy ti ezeket hogyan csináljátok.

    Nem túl bonyolult a portfólióm, VWCE, BTC, ETH, US 20y bond, meg REIT. A többi ilyen sallang.
    Számlák:
    Deposit: Van normál HUF+EUR+USD külön. TBSZ-enként szintén TBSZ 202x HUF+EUR+USD külön.
    Securities: Szintén külön a normálnak, és évenként a TBSZ-eknek, alap hozzárendeltként az adott évi TBSZ EUR deposit számla.


    Ezeket nem szedtem szét szolgáltatónkként, de az RC-ERSTE egyesülés miatt, illetve a IBKR transzfer miatt lehet érdemes lenne, hogy adott szolgáltatónál lévő időszakot is lássunk? Vagy jóvanazúgy, úgyis az adott év számít a teljesítmény szempontjából, ne bonyolítsuk túl? pl TBSZ 2021 RC, ami 2022-ben átkerült az ERSTE-hez és akkor már TBSZ 2021 ERSTE néven futna. Illetve 2023-ban TBSZ 2021 IBKR. Így a TBSZ 2021 számla 3 részletben, TBSZ 2021 RC + TBSZ 2021 ERSTE + TBSZ 2021 IBKR számlákból állna össze.

    Deviza váltás:
    Ezt hogyan könyvelitek?

    1. Transzfer, pl TBSZ 2024 HUF > TBSZ 2024 EUR, EUR/HUF árfolyam megadható, pl 382000 HUF>1000 EUR, de itt nem adható meg fee. Mentés után a kitöltött sornál van fee (de nulla). Így külön kell felvinni a fee-t, de azt csak "Security"-hez lehet.
    2. EUR/HUF (EURHUF=x) instrumentum esetén lehet fee-t megadni, de csak 1 számlát lehet kiválasztani, pl TBSZ 2024 HUF, de nekem meg az EUR-ra kéne hogy "megérkezzen" a leváltott forint/euró.

    Instrumentumok: PP verziót (ez nem ad aznapi árfolyamot) vagy Yahoo finance verziót használtok, vagy az aktuális tőzsdés verziót?

    Import: IBKR flex query XML valahogy nem működik, nektek megy?Szerencsére jó import fájl generálható CSV-ben, ami pár kattintással átalakítható és 100% meg is eszi a PP.

    Bocsi, kicsit hosszú lett... :U Előre is köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák