Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soak

    veterán

    válasz Sk8erPeter #10434 üzenetére

    Hát ez azért necces, mert ha bekerülnek újabb képek az adatbázisba, vagy törölsz párat a régiek közül, akkor teljesen megváltozik a sorrend, tehát mondjuk ami addig az 1. oldalon volt, pl. 20 újabb kép után a 2. oldalra tolódik.

    Erre utaltam mikor azt mondtam, hogy olyan linket szeretnék ami nem évül el.

    Most így arra gondoltam ,hogy adok neki egy ?gallery=1 -et, ezzel a kép class megváltozik, tehát nagy lesz, plusz style meg minden fasza. Ugye lesz mögötte egy &photoid=3 , ezzel egyedi a link és azt is tudjuk, hogy melyik képről van szó. Esetleg meg írnám úgy, hogy mindig lekérdezze az SQL-t csak az adott képre. Nem pedig egyszer az elején, hogy behozzon minden képet. Erről mi a véleményed? Mennyire hatékony?! . Plusz az elején legkérdezném az összes képét a usernek, azoknak az id-ját egy arrayba tenném, onnan pedig átadnám a linkeknek. (nem tudom, hogy életképes-e, csak hangosan gondolkozom) . De ez hülyeség lenne, mert akkor kétszer kérdezném az adatbázist, holott az elején megvan már minden id?! :F

    A direkt link azért nem jó mert csak felesleges forgalmat generál, plusz bevételt sem termel. Nem akarom letiltani, de nem akarom szorgalmazni

Új hozzászólás Aktív témák