Új hozzászólás Aktív témák

  • addikt

    Érdekes, mert nekem pont ellenekző benyomásom volt. Főleg a Kínia nagydíj alatt, pont azon gondolkoztam, hogy idén egyáltalán nem olyan kiszámítható, mint tavaly.

    Tavaly ugye, volt egy viszonylag kiszámítható időmérő és onnantól a futamon max 1-2 helycsere az első (és egyetlen) kerékcsere alatt és kb ennyi. Idén viszont tiszta káosz van, ha valaki csak 1-2 körrel másképp időzíti a kerékcseréjét, az simán nyerhet/bukhat 3-4-5 poziciót és mindez futamonként 3x.

    Én úgy látom, hogy idén Vettel és Hamilton konstans az élen. A 3 újonc csapat konstans hátul. Közöttük viszont nagy katyvasz van.

    Van a Webber-Button-Ferrari-Merci-Renault, akik teljesen random módon osztják fel maguk között a 2-10 helyeket. Nincs meg az a sorrend, mint tavaly, hogy valaki inkább a 3-5 környékére volt való, a másik csapat meg 6-8 köré. Itt 2-10 ig bármi lehet és nem csak versenyről vetsenyre, hanem kerékcserénként akár.:)
    Ugyanezt csinálja mögöttük a Force India-Sauber-Toro Rosso(-Williams?) a 10-18 helyekért. Teljesen kiszámíthatatlan.

    Ez nézői szemmel jó, meg izgalmas, viszont a játék szempontjából szerintem sokkal nagyobb kihívás, mint tavaly. Nagyon nehéz előre kalkulálni, mert tényleg egy kerékcserén múlik, hogy valaki 4. vagy 8. lesz, viszont pontok szempontjából ez nagyon nem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Új hozzászólás Aktív témák