Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faranus

    aktív tag

    sziasztok

    van egy problémám nemrég váltottam 25 megás netre tök jó volt ment ez kb 2 hónapja volt! egyik nap kapcsolom be a gépem és azt veszem észre hogy nagoyn lassú a net egyból futtattam egy speed testet és letöltési sebesség 0,45 Mbps feltöltés 9,67Mbps ping 5! Már próbáltam mindent kábel csere router csere csak a gépemen nem megy laptopon mértem meg ipadon és ott megy a 25 mega! a win 7 topicba azt mondták hogy lehet hogy az a gond hogy local area nál csak 10 Mbps et ír ami egy pár napig 10 mbps volt de most már annyi se! próbáltam állítani a "link speed" fül alatt a speed and duplexben Nekem a 10 Mbps full duplex felirat van ott gondolom ezért tudok csak 10M fogadni. De ha bármi mást választok hogy 100 Mbps half duplex vagy full duplex gondolkozik egy kicsit majd azt mondja nekem hogy nincs csatakoztatva kábel a géphez és nem megy! Ötlet? Már drivert is frissítettem mindent próbáltam és nagyon idegesít!

    tisztelettel faranus :R

  • faranus

    aktív tag

    sziasztok

    A következő a problémám: vetem egy samsung smart TV-t tökéletesen működik WIFIvel látja a hálózat stb. Filmet szeretnék nézni rajta de hatalmas probléma hogy hogy juttatom el a gépről a TV-re a filmet. Próbáltam külső HDDvel de mivel a filmeim OS X rendszeren vannak nem tudok NTFS file systemű HDDre másolni a FAT32 se jó mert túlnyomó többségben HD filmeket nézek amik bőven 4 GB fölött vannak ezért szeretném valahogy a hálózaton keresztül megosztani a tartalmakat. Hogyan kellene csinálnom nem igen csináltam még ilyet nem értek hozzá, egyáltalán lehetséges hogy az otthoni hálózatomon 1080p filmeket osszak meg?

    tisztelettel faranus :R

  • faranus

    aktív tag

    sziasztok

    Szeretnék egy kis segítséget kérni!
    Egy intel DH55HC alaplapom van már kb 5 éve és az integrált hálókártyája teszi a dolgát. Kb 2 éve volt valami gebasz és azóta a max download speed csak tíz megabit max. Nem tudom miért pedi sokkal jobb neketm van és más gépen hasít rendesen, de lusta voltam úgy voltam vele hogy müködik és nem viszem el szervízbe. A mai nap volt egy router/modem csere (szolgáltatót váltottam) Minden müködött be van állítva a router, de a gépem valamiért nem ismeri fel az új hálózatot. Fogalmam sincs hogy mi lehet futattam ilyen intel tesztet ami ellenürzi a kábelt meg a hardwer az elvileg minden jó. Bármit állítgatok nem nagyon akar össze jönni, driver frissítés volt meg BIOS is de semmi.
    itt van pár kép: egy kettő három négy öt

    Bármi ötlet? kétségbe vagyok esve :(

    tisztelettel faranus :R

  • faranus

    aktív tag

    válasz mobilizmo #28372 üzenetére

    hát köszönöm de nem nagyon jutok előre, az lesz hogy ma szépen elmegyek a boltba és veszek egy új hálókártáyt aztán írok az Intelnek hogy a következő alkalommal nem őket fogom választani :D

    tisztelettel faranus :R

  • faranus

    aktív tag

    Sziasztok

    Egy kérdéssel fordulnék felétek, elnézést a szakmaiatlanságomért, de még csak most kezdem kapargatni a hálózatépités jéghegy csúcsát!

    Szeretnék egy itthoni hálózatot kiépiteni, elsősorban az lenne a cél hogy képeket, filmeket meg tudjak osztani a hálózaton, és tárolni is tudjam.

    A legegyszerűbb megoldásra törekednék, ámbár van egy kis bökkenő a dologba, windowsr és OS X et használok vegyesen, konkrétan úgy szeretném hogy a macbookról feldobom a hálózatra a fotóimat, ahoz hozzá tudja férni a windowsos gépemen, és onnan is tudjak megosztani filmeket, képeket a hálózaton, egy apple TV-n keresztül meg a tv-re nyomatnám!

    Lehetséges ez egyáltalán? Szerintetek érdemes vele foglalkozni, utánajárni vagy vegyek egy apple time capsulet, és felejtesem el a windowsos gépet? (ezt szeretném elkerülni)

    Előre is köszi a választ

    tisztelettel faranus :R

Új hozzászólás Aktív témák