Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Micka21

    tag

    segítséget kérnék internet eléréssel kapcsolatban lassan befonom a hajam...
    Adott egy invitel router ami szétosztja a tv-t, telefont, internetet, tv és telefon jó, internet megy tovább kábelen egy wifi routerbe, amiből kábelen az asztali gép kap netet, wifin meg bármi más. Az asztali XP-s gépen kb 4 napja nincs net, ha a gép kábelét átdugom egy win 7-es laptopra van internet rendesen. Ha kiiktaton a wifi routert a sorból ugyanez a jelenség.
    Próbáltam:
    - automatikus IP cím kérést beállítani, de akkor nem lehet megújítani az IP címet xp-n, win-7-en automatikus módban jó minden csatolt 1. kép
    - a win 7 laptop működő beállításait az xp-s asztalira ráhúzni kézzel beállítva az IP címet és átjárót, de nem működik, [csatolt 2. kép]
    - vettem új PCI-os hálókártyát és BIOS-ból letiltottam az integráltat, de a hibajelenség ugyanaz az új kártyánál is
    - tűzfalat, vírusírtót kikapcsoltam
    - spyhunt programmal takarítottam a gépet
    - ki és bekapcsolni a routereket, de a hiba valahol a XP-s asztali gépben van

    ha van ötletetek mit lehet elállítva ne tartsátok vissza!

    [ Szerkesztve ]

  • Micka21

    tag

    válasz Micka21 #30476 üzenetére

    ha esetleg másnak is lenne hasonló gondja a jövőben:

    meglett a megoldás, nem volt elég a comodo internet security tűzfalat kikapcsolni és msconfig-ban az indítását letiltani, hanem ki kellett írtani a gépről, a registry-ből is

  • Micka21

    tag

    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, hibaelhárításban kérnék segítséget:

    Egy irodai pc-nél nincs internet (volt,de megszűnt), miközben a belső hálózatra tudok csatlakozni.
    Windows 7 hibakereső diagnosztika azt írja hogy „A DNS kiszolgáló nem válaszol”
    Ha publikus DNS szerver címet írok be (8.8.8.8), akkor működik a net probléma nélkül. (mást nem változtatva, minden automatikusra állítva, mint korábban)

    Az egész úgy indult, hogy reggel a windows 7 asztalon folyamatosan össze vissza mozgott az egér, hiába az újraindítás és minden külső hardver kihúzása a gépből (egér, billentyűzet, netkábel, usb-k …). Aztán egyszer csak jó lett és nem volt indokolatlan mozgás az asztalon. Ekkor felraktam az Avast ingyenes verzióját és a már korábban felrakott de letiltott Malwarebyte programot frissítettem, ezt újra kellett telepíteni a frissítések miatt. A Malwarebyte még akkor frissült mikor az Avast már fent volt. Avast vizsgálat nem talált semmit, Malwarebyte is csak pár szemetet talált (nincs log file), ezeket törölte is. Valamikor ekkor szálhatott el az internet. Próbáltam minkét programmal kapcsolatos hibákat keresni a neten, vannak is bejegyzések, de nem segítettek.

    Amit próbáltam :
    - Avast és malwarebyte uninstall, registry-ből kulcsok manuális törlése (amit lehetett, nem safe mode-ban)
    - Avast és malwarebyte újratelepítése, majd uninstall windows safe módban
    - Adwcleaner telepítés futtatás, tisztítás, uninstall
    - Cmd-ben parancsok használata: ipconfig / flushdns; registerdns; release; renew, netsh int ip reset, netsh winsock reset
    - C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts file gyári tartalmú
    - Internet beállítások alaphelyzetbe állítása
    - Avast-ban átnéztem a beállításokat és nem találok olyan részt hogy bármit is blokkolna, saját magát sem tudja frissíteni.
    - Avast-ban az összes biztonsági funkció kikapcsolása
    - Windows tűzfal kikapcsolva, korábban is ki volt kapcsolva
    - Hálókártya letiltása majd engedélyezése, illesztő programjának frissítése
    - Avast uninstall, Eset install

    Ha más fali dugaljból- vagy routerből hozok kábellel internetet azzal is ezt csinálja.
    Ha az utp kábelt más gépre (laptopra) kötöm minden gond nélkül van net a laptopon.
    Kifogytam az ötletekből, hátha másnak eszébe jut a megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák