Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Cyberslider #17228 üzenetére

    Kérdés: a router ekkor normálisan kiosztja a 2. ip-t a 2. gépnek is, ill a switch teszi ezt meg?

    Az olcso switch-ek csak egyszeru "jelismetlo" halozati csomopontok, amik funkcioja, hogy a csatlakozo halozati eszkozok MAC address-e szerint tovabbitsa az adatcsomagokat (OSI layer 2 funkcionalitas). Az IP cimek kiosztasa magasabb szinten tortenik (OSI layer 4), amit jelen peldaban a router-en futo DHCP szerver szoftver vegez.

    Roviden a switch csak osszekoti a gepeket, a router vegzi a halozati beallitast.

  • Soma01

    veterán

    válasz Cyberslider #17228 üzenetére

    Rövid válasz: elég a switch és menni fog vele jól.
    Egy alap switch is elég. Úgy képzeld el, mintha a routernek több portja lenne így a switch-el.

  • krealon

    veterán

    válasz Cyberslider #34748 üzenetére

    "Egy kissebb vendégházba szeretném fejleszteni a wifi hálózatot. A ház L alakú két szint kb. 400nm.
    [...]
    az eszközök gond nélkül lekezeljenek 25-30 klienset is (ugye mindenki nyomja a netet manapság mobillal stb..) ezt birnia kell a hálónak.
    "

    Ha komolyan gondolod a vezeteknelkuli halozatot, akkor az otthoni (SoHo) eszkozok helyett egy "alig" dragabb (megvalositas es a fenntartas koltsegeit is szamolva (!)) megoldassal atomstabil rendszert lehet kiepiteni: Ubiquiti EdgeRouter + Unifi Access Point + Cloud Key vezerlo. Ha van egy PC alapu szerver a helyszinen, akkor a Cloud Key kivalthato egy ingyenes szoftverrel.

  • Saint

    aktív tag

    válasz Cyberslider #34754 üzenetére

    Szia, én azt javaslom, hogy ha az ár nem gond, akkor több Access pointot tegyél fek az emeletekre, és úgy jól beszórja az egész szintet, ki a folyosóra, nyugodtan adhatsz azonos nevet és jelszót az összesnek, igy nem lesz 20 hálózatod, és igy mindenki a közelebbi, erősebb jelre fog csatlakozni, , minnél többet teszel be annál jobb lesz a jel, én azt javslom, hogy cat6-os kábelekkel kösd össze az AP-ket és lent egy normális Linksys vagy Cisco router, és egy normális Gigabites Switch ha lehet az is legyen Linksys vagy cisco, nekem azok vannak mindenhol és nincs vele semmi gond, mondjuk évente 1x nem árt újra inditani , de más baj nincs vele....

    az AP legyen olyan amin van több antenna is, úgy bizosan jó lesz a vétel, ha olyan AP-veszel ami tudja a POE-t akkor tápot sem kell felvinned, csak az UTP cat6-os kábelt, nekem is van pár darab és tökéletesen megy, mondjuk max 30 méteres lehet a táv...

    Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

  • krealon

    veterán

    válasz Cyberslider #34756 üzenetére

    "Ha jol latom a routerben nincs wifi tehat esetemben kell 3db ap."

    Jol latod.
    A Unifi AP-kbol arulnak 3-as csomagot is, a darabonkenti arnal kicsit olcsobban.

    "A poe végett a router se mindegy melyik"

    Nem feltetlenul muszaj PoE-s router. PoE feladoval, "sima" router is megteszi (csak tobb lesz a kabel :) ).

    "tehát kell min 4 port mert van egy kamerarendszer is és akkor nem kell swich."

    Tartalek nelkuli rendszert kesziteni, nem ajanlatos, mert a legkisebb bovitesi igeny eseten is hirtelen megugranak a koltsegek (mert le kell cserelni eszkozoket). Okolszabaly: a pillanatnyi igenyelt portszam duplajat erdemes betervezni.
    Ha egyszer jol meg van csinalva a kabelezes (kabelcsatorna, patch-panel, es le is van merve a kesz rendszer), akkor ahhoz akar evtizedekeig sem kell nyulni.
    Az AP-k is hosszu eletuek ebben a kategoriaban, leginkabb az elalavulasuk okan szokas oket cserelni.
    Ha minosegi Power Over Ethernet (PoE) switch-et szerzel be, akkor optimalis korulmenyek kozott (20 -25 fok) szinten evtizedekig mukodokepes lehet.

    Az otthoni (SoHo) termekenel az atlagos elettartam kb 5 ev.

    "Árban vannak külonbsegek a lite sztem kiesik de edgerouter x vagy poe?"

    Csak a marka-egyseg miatt linkeltem, ha te mas tipusu routert preferalsz, nem kotelezo Ubiquiti-t hasznalni.

    "A cloud key pontosan mi, szükséges?"

    A Cloud-key vezerli az Access Piont-okat,
    - hogy egysegesen es egyszerre lehessen az osszeset konfiguralni,
    - hogy a kliensek kieses nelkul tudjanak valtani a "legkozelebbi" AP-ra, ha mozognak,
    - egyedi hozzaferesi jogok es a hitelesites is megoldott legyen (esetleg a szamalazas is (forgalom alapjan)).

    Ha van egy PC alapu szervered az AP-k halozatan, akkor a Cloud-key kivalthato az Ubiquiti ingyenes szoftverevel, ami a szerveren kell hogy fusson.

Új hozzászólás Aktív témák