Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJackson

    tag

    válasz ladikm #9989 üzenetére

    szeva!

    akkor a laptoppal nem akarsz wifizni ezexerint, ha jól értem, mert az vezetéken csatlakozik.

    Ha az atheros utilitiy-t használod, akkor válts át a windows-éra, feltéve ha ezt akarod csinálni amit tanácsolok :)

    Először is akkor a laptopon a bejövö internetkapcsolatot meg kell osztanod. Aztán szintén a laptopon a hálózati kapcsolatoknál a wifi kapcsolatot kell szerkesztened. Megkeresed, jobbklikk rá, tulajdonságok, aztán ott a középső fület kell kiválasztani (asszem vezetéknélküli hálózat a neve). Akkor ott lesz egy speciális gomb, amit ha megnyomsz felül 3 lehetőséget lehet választani. Válaszd a legfelsőt, ha nem az lenne(vagyis az összes hálózatot jelenítse meg). Ezután ha leokézod visszakerülsz az előbbi ablakba, ahol van egy hozzáadás gomb, és azt kell megnyomnod. SSID nek írj be bármit, de valami legyen, és a kapcsolat típusánál "ez egy ad-hoc hálózat vagyis 2 gép közötti"(vagy hasonló szöveg van ott az egyik rádiógomb mellett). A titkosítást szerintem első körben ne erőltesd, ha megy titkosítás nélkül, utána rátehetsz ha akarsz, vagyis legyen nyílt. Na ha ezt beállítottad, leokéztad, akkor ha lehet, ezt valahogy végigjátszani a telefonban is, vagyis létrehozni egy ad-hoc hálózatot. Nem tudom erre milyen lehetőségeid vannak a telóban. Az is lehet, hogy ezután a teló már megtalálja a wifidet, mégpedig azon a néven, amit SSID-nek beállítottál a gépen. Ha így van próbálj csatlakozni. Na most itt, és eddig is sokminden történhetett, úgyhogy ha nem jött össze valami akkor írd meg hol áll a történet, és folytatjuk ;)

    minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

  • mezis

    nagyúr

    válasz ladikm #10062 üzenetére

    Vannak olyan letöltőprogramok, amelyek folytatni tudják a félbeszakadt letöltést (Pl.: FileZilla).
    Lehet, hogy a szolgáltatód osztogatja ki másnak az IP-det (sok az eszkimó, kevés az IP).

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák