Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • voyagee

    csendes tag

    válasz Truman #11561 üzenetére

    Na mondom az eredményt. Megcsináltam a firmware frissítést, aztán a mac klónozást, utána végig a beállítást, a titkosítást is a leírás alapján, 14 karakterrel, a szűrős dolgot nem csináltam, mert nem tudom, hogy a másik gépen mit kell esetleg állítani. Na ettől lett internet a routerrel wifisen. Elballagtam az asztali géphez, ahol is az adapter nem óhajtott rácsatlakozni. Érzékelte a vezeték nélküli hálózatot, azonban annak tulajdonságainál csak wep titkosítás állítható be, max 13 karakterrel, wpa titkosításra nem tudtam átállítani, így az új jelszót nem tudtam hozzá beállítani. Gondoltam, újratelepítem az adaptert, de letakarítani se sikerült a fentlévőt, mindig azt írta, hogy running, de nem futott ott semmi. Visszamentem a laptophoz, és elmentettem egy új, 13 karakteres jelszót, mondjuk wpa-s ez is, de gondoltam, hátha ezt majd elfogadja a másik gép. Na az új jelszó óta aztán nincs net, sokáig nem is észlelte a gép a hálózatot, csak kétszeri újraindítás után, és most folyton csak a hálózati címet keresi. Végigcsináltam újra a beállítást, akkor is a hálózati címet keresi, nem csatlakozik. Harmadjára is meg akartam csinálni a beállítást, de már a 192.168.1.1-t se találja. Na itt tartok. A jelszó módosítás óta nem néztem az asztali gépet. Egyéb ötlet? És ha lehet, ne kelljen már resetelni semmit, mert az utolsó reset után fél óra volt, míg a sima vezetékes net visszajött.

Új hozzászólás Aktív témák